Všetky najnovšie správy o pretekoch Formuly 1

Preteky Formuly 1 boli vždy jednou z najúžasnejších športových udalostí, ktoré sa dajú sledovať na zemi aj mimo nej. Keďže pandémia stále zúri a pre nadšencov Formuly 1 je ťažké držať krok s pretekmi športových áut, ktoré sa odohrávajú v slučkách, tento článok, pripravený v spolupráci s liontips.com , vám prinesie všetko, čo potrebujete vedieť v sekcii najnovších správ o pretekoch Formuly 1. Nielen to, prejdite nadol a prečítajte si o tom, ako sa Formula 1 Racing stala tým, čím je a akú históriu obsahuje na samotných kolesách. Všetky tieto informácie podávané v zábavnom balíku robia z tohto článku jeden z najlepších, ktorý existuje nielen pre milovníkov pretekov Formuly 1, ale aj pre všetkých tých športových nadšencov, ktorí sa práve chystajú vyraziť na cestu pretekov Formuly 1.

História pretekov Formuly 1

Preteky Formuly 1 sa začali v 20. alebo 30. rokoch 20. storočia, pričom automobilový pretekársky priemysel získal obrovskú podporu vďaka zavedeniu a následnej popularite majstrovstiev Európy Grand Prix. Profesionálne založenie sa však začalo až v roku 1946, keď Medzinárodná automobilová federácia (FIA) v skutočnosti starostlivo pripravila štandardizovaný súbor pravidiel alebo zákonov, ktorý bol zavedený na majstrovstvách sveta jazdcov v roku 1950.

Vývoj technických smerníc viedol k vytvoreniu množstva rôznych šampionátov motoristických pretekov po celom svete. Majstrovstvá sveta boli štandardom a nasledovali ďalšie automobilové šampionáty, ako napríklad národné série súťaží v Južnej Afrike a Spojenom kráľovstve v 60. a 70. rokoch. Avšak posledné národné alebo dokonca nemajstrovské podujatie v motoristickom športe sa konalo v roku 1983 kvôli obrovskému dopytu po hotovosti, ktorý by sponzori len ťažko dokázali pokryť.

Po niekoľkých zmenách v automobiloch a strojových zariadeniach v priebehu rokov, Formula One Racing v súčasnosti od roku 2014 vstúpila do druhej preplňovanej série, pričom všetky autá boli variáciou 1,6-litrovej preplňovanej hybridnej pohonnej jednotky V6.

Najnovšie správy o pretekoch Formuly 1 prichádzajú až z Ruska. V sobotu 25. septembra 2021 bol okruh v Soči v Rusku takmer zaplavený prudkým lejakom, ktorý zmáčal celé Rusko a zmenil krajinu na obrovskú mláku. Táto prírodná katastrofa mala katastrofálne následky aj pre ruský tím Formuly 1 Racing, ktorý je pripravený túto sezónu súťažiť vo Veľkej cene. Sobotňajší tréning mal byť posledný alebo posledný pred tým, ako ruský tím Formuly 1 pôjde do kvalifikácie. Riaditeľa pretekov Michaela Masiho absolútne zlomilo srdce, pretože počasie narušilo a následne úplne zrušilo 15. kolo kvalifikácie, ktoré bolo pre ruský tím Formuly 1 najvyššou prioritou.

Veľká cena Ruska bola odložená znova a znova kvôli dažďu, ktorý takmer znemožnil úradom usporiadať preteky Formuly 3 alebo šprintérske preteky Formuly 2 od piatkového večera. Prioritou môžu byť preteky, ale oblaky a prehánky zmenili celú oblasť na obrovskú vodnú plochu a slnko každý večer mizne skôr ako v určený čas.

Čo sa týka víťazstiev v ruskej GP Formuly 1, Mercedes ovládol trať (v skutočnosti to robí od roku 2014) na piatkovom voľnom tréningu, pričom Fín Valtteri Bottas je ďaleko pred sedemnásobným šampiónom Grand Prix. Lewis Hamilton. Max Verstappen z Red Bullu má 5-bodový náskok pred Lewisom Hamiltonom, ale Holanďan začne vzadu predstavením nového motora, takže Hamilton má tento rok v ruskom Soči ešte obrovskú šancu priviesť svoju kariéru celkovo neuveriteľných 100 výhier.

Záver

Formula 1 Racing bola vždy populárna najmä medzi všetkými automobilovými nadšencami, pretože prináša nielen tie najlepšie motoristické športové autá, na ktoré sa môžu všetci milovníci automobilov pozerať, ale dáva vám aj dokonalú šancu predstaviť si, že ste práve tam a sedíte. na sedadle spolujazdca alebo možno aj na sedadle vodiča, keď si na pretekárskej dráhe zapínate navíjacie slučky, aby ste našli cestu do cieľa, kde získate cenu Grand Prix všetkých čias.