Amerkovia zaostávajú za kométami na prvom mieste

žraločí tank keto epizóda 2020

Rochester Americans (7-5-0-0) držali prvé miesto Utica Comets (11-0-0-0) s najnižším počtom 12 striel na bránu za sezónu, no náhodný odraz skončil rozdielom pre Comets. , ktorý v stredu večer v The Blue Cross Arena zvíťazil 3:2.

Napriek prehre vyhrali Amerks sedem z posledných 11 zápasov, z toho tri na domácom ľade. Od začiatku sezóny 2016-17 Rochester nazbieral aspoň jeden bod v 30 z posledných 47 zápasov proti Utica s výsledkom 23-17-3-4 v tomto období. V posledných 24 zápasoch v Rochestri zaznamenali Amerks bilanciu 11-10-1-2.

Obranca Ethan Prow, ktorý oslávil 29. narodeniny, strelil svoj druhý gól v sezóne, zatiaľ čo útočník Brett Murray pridal tretí v druhej tretine. Linus Weissbach, Mark Jankowski, Sean Malone a Oskari Laaksonen si počas súťaže pripísali asistenciu.

Brankár Ukko-Pekka Luukkonen (4-5-0), úradujúci hráč týždňa v AHL, zaznamenal piaty štart za sebou a deviaty v sezóne. Fínsky sieťový hráč predviedol deväť zákrokov, no bol pripisovaný prehre.

O víťazstvo sa postarali Aarne Talvitie, Reilly Walsh a Robbie Russo. Vďaka dnešnému víťazstvu sa Utica stáva len druhým tímom v histórii ligy, ktorý začal sezónu s 11 víťazstvami v rade, čím sa pripojil k Amerks v rokoch 1984-85. Brankár nováčika Akira Schmid zastavil 25 z 27 striel, ktorým čelil, no zaslúžil sa o piate víťazstvo v tabuľke.

Po tom, čo Amerks nedokázali skórovať v štyroch presilových hrách v prvej tretine, domáci premenili manko 1:0 na rýchle vedenie 2:1, keď v druhej strofe zrovnali dvojicu značiek 1:42.

Pri prvom góle Rochesteru v zápase Jankowski tečoval prihrávku z pravého rohu Schmida priamo na hokejku Weissbacha, ktorý sa nachádzal medzi kruhmi na vhadzovanie. Keď bol Weissbach otočený chrbtom k sieti, priklepol puk Prowovi tesne pri modrej čiare a obranca vo svojom druhom zápase v sezóne vyrovnal skóre.

V dôsledku toho, že Utica bola vyzvaná na pár penalt, po ktorom nasledovalo porušenie pravidiel v Rochesteri, tímy korčuľovali 4 na 3 na 1:51.

Zatiaľ čo Amerks mali korčuliara navyše, Laaksonen držal puk v hornej časti útočného pásma a potom posunul prihrávku Maloneovi pozdĺž ľavej polovice múru. Malone urobil niekoľko krokov, než poslal Murraymu prihrávku na strelu pred bránkovú čiaru, aby ho mohol presmerovať na svoj tretí gól v štyroch zápasoch.

Murrayho tretí gól v sezóne z 10:46 priniesol Maloneovi aj Laaksonenovi sedem asistencií.

Utica získala späť svoje vedenie 3-2 pred koncom druhej tretiny, keď Walsh a Russo strelili gól v posledných šiestich minútach tretiny.

S Walshovým súčtom sa pri presilovke pripojil k gólu Nolana Footeho a Mariana Studeniča s 5:50 do kádra, kým Russo našiel nejaké pukové šťastie, keď vyrazil strelu z vnútornej strany Luukkonena spod brány. -rad so 46 sekundami do konca pred prestávkou.

V záverečnej časti regulácie mal Rochester päť striel na bránu, ale nedokázal vyrovnať skóre v dvoch brejkoch. Amerks obmedzili Comets iba na jeden zásah počas prvých 15 minút tretiny a dva v priebehu celej tretiny, ale Utica si udržala víťazstvo 3:2.

lovecká sezóna v New Yorku 2015

NAJLEPŠIE HRY:

Amerks zatvoria svoj stánok na štyri zápasy v piatok 19. novembra, keď po jedinýkrát v tejto sezóne privítajú Lehigh Valley Phantoms v The Blue Cross Arena. O 19:05 hod. tilt bude prvým z dvoch stretnutí medzi týmito dvoma tímami v tejto sezóne a bude sa vysielať naživo na The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester, ako aj na AHLTV.