Amerks sa v posledných minútach odtrhol od Senators a vyhral 4:3

Vďaka víťaznému gólu Michaela Merscha (1+1), keď zostávalo 1:47 do konca regulácie, posunuli Rochester Americans (5-2-0-0) svoju víťaznú sériu na tri zápasy v rade s výsledkom 4:3. za víťazstvom nad Belleville Senators (2-6-0-0) v stredu večer v The Blue Cross Arena.

Vďaka tejto výhre vyhral Rochester päť z posledných šiestich zápasov a patrí mu druhé miesto v Severnej divízii AHL. Amerks dnes strelili štyri góly a strelili dva alebo viac gólov v 17 z predchádzajúcich 20 stretnutí so Senators, čo zahŕňa 12 zápasov, v ktorých dosiahli štyri alebo viac výsledkov.

Mersch so svojím víťazným gólom zaznamenal góly v piatich zápasoch za sebou, čo predstavuje nové kariérne maximum, a taktiež zaznamenal 11 bodov (6+5) počas svojej súčasnej päťzápasovej bodovej série. Je to jeho najdlhšia po sebe idúca bodová séria od odoslania najlepšej série siedmich bodov v kariére od 27. marca do 10. apríla 2015 ako člen Manchestru Monarchs, keď získal 12 bodov (7+5).

voľne predajné doplnky výživy

Jack Quinn, ktorý bol začiatkom týždňa ocenený ako nováčik mesiaca AHL, nazbieral pár bodov (1+1) za svoj piaty viacbodový výkon na začiatku sezóny a na celkové druhé miesto v lige. skóroval s 12 (6+6) počas prvých siedmich zápasov. Od minulej sezóny nazbieral rodák z Ottawy v Ontáriu celkovo 15 bodov (6+9) vo svojich posledných 10 zápasoch.

Mark Jankowski sa vrátil do zostavy po tom, čo vynechal predchádzajúce tri zápasy pre zranenie dolnej časti tela a strelil svoj prvý gól ako Amerk, zatiaľ čo Sean Malone skóroval, keď v tretej tretine vsietil svoj druhý gól v kampani. Oskari Laaksonen si pripísal asistenciu a posunul svoju bodovú sériu na štyri zápasy, zatiaľ čo Casey Fitzgerald, JJ Peterka a Mattias Samuelsson mali tiež jedného pomocníka. Samulesson debutoval v sezóne po tom, čo bol do Rochesteru zapožičaný ráno z Buffala Sabres a vynechal prvých šesť zápasov sezóny pre zranenie dolnej časti tela.

Brankár Aaron Dell predĺžil svoju víťaznú sériu na tri víťazstvá v rade, keď vo svojom treťom vystúpení v sezóne dosiahol 27 zákrokov.

Jake Lucchini (1+1) a Zac Leslie (0+2) získali dva body pre Belleville, ktorý vypadol už v piatom zápase z posledných šiestich zápasov. Mark Kastelic si zarezervoval svoju druhú časť kampane po tom, čo si Roby Jarventie pripísal svoju prvú.

Netminder Mads Sogaard (1+2) zastavil 20 z 24 striel, ktorým čelil, no utrpel druhú prehru v kampani po tom, čo v sezóne 2020-21 prehral 7-0-0.

Tvárou v tvár manku 3-2 1:20 do tretej tretiny, Amerks vytiahli svoju piatu presilovú hru v zápase na začiatku framu.

Keďže Rochester bol v mužskej výhode, Mersch predbehol korčuliara Senators na dosky v správnom bode skôr, ako ho Peterka inkasoval a posunul ho Quinnovi na vzdialenejšom kruhu. Napriek tomu, že Quinn na chvíľu zamával, zahodil backhand prihrávku medzi body pre Malonea. Rodák z Buffala sa pustil do strely a šúchal ju do horného rohu, aby vyrovnal skóre na tri.

Tento gól bol pre Rochester druhou presilovou hrou v noci a piatym v posledných štyroch zápasoch.

Oba tímy si počas zvyšku tretiny navzájom obmedzovali útočné šance a zdalo sa, že zápas sa rozhodne v predĺžení. Amerks však využili rýchlosť neskorého zabitia z pokutového kopu, kým si v posledných dvoch minútach hry vybojovali svoje prvé a jediné vedenie v zápase.

Po tom, čo Fitzgerald naservíroval hrubý priestupok, modrý liner zodvihol puk v správnom bode a zbadal Samulessona na opačnej strane ľadovej plochy. Napriek tomu, že Samuelssonova hokejka zaskočila strelu, Mersch ju zhromaždil a zrazil ju z ramena Sogaarda, pričom do konca zápasu zostávalo 1:47.

Belleville stiahol svojho brankára, aby si vynútil predĺženie, ale Dell a spol zadržali útok a dokončili víťazstvo 4-3 zozadu.

koľko stojí preteky v nascare

Napriek tomu, že počas prvých 17 minút úvodnej tretiny prehrávali Senators 12:3 a mali prvú presilovku v zápase, Amerks išli do prvej prestávky za stavu 1:0.

Belleville úspešne zabil svoj vlastný trest pred tým, než využil výhodu muža, keď sa Lucchini pripojil na jednorazový signál od Leslieho a Sokolova z vrchu pravého bodu vhadzovania. Strela smerovala z hornej časti brvna a za Dell, pričom v ráme zostalo 1:30.

Ani jeden z tímov si v druhej tretine nevypracoval veľa útočných šancí, kým si oba kluby pri presilovej hre nevymenili góly v rozdiele 1:55.

Podľa Rochestera Laaksonen stisol správny bod a odovzdal puk Merschovi zaparkovanému za sieťou. Keď vystúpil pred klietku, poslal krížnu prihrávku Quinnovi na vzdialenejšom kruhu. Nováčik strácal veľa času, keď sa dostal k strele a porazil Sogaarda, aby vyrovnal na jeden zápas za stavu 15:27 tretiny.

Belleville sa vrátil do vedenia o 55 len pár sekúnd neskôr, keď Jarventie pri 16:22 zamieril Lucchini a Leslie vo svojej vlastnej presilovke.

Stav 2:1 zostal až do 67 sekúnd poslednej časti hry, keď Jankowski strelil svoj prvý gól v sezóne.

Senators opäť odpovedali po nasledujúcej zmene, ale Rochester vsietil dva góly, aby ukončil skóre a získal víťazstvo 4:3.

kanadský národný šport popri lakrose

NAJLEPŠIE HRY:

Amerks chcú v piatok 5. novembra vyhrať štyri víťazstvá v rade, keď o 19:05 hod. hostia rivala zo Severnej divízie Toronto Marlies. v The Blue Cross Arena. Zápas bude druhým zo šiestich plánovaných stretnutí medzi týmito dvoma tímami a bude sa niesť v znamení The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester, ako aj na AHLTV.