Amerks vedie Rocket v predĺženom thrilleri, aby dokončil víkendový prepad

biela žila maeng da kratom

Divoká aféra tam a späť, ktorá zaznamenala v tretej tretine dokopy šesť gólov, sa skončila Oskari Laaksonenom, ktorý vyhral zápas s 1:13 zostávajúcimi v predĺžení, čím zavŕšil vzrušujúcu výhru 6:5 pre Rochester Americans (4:2 -0-0) nad Laval Rocket (4-3-1-0) v sobotu popoludní na Place Bell. Výhrou Amerks zavŕšili dvojzápasový sweep nad Rocketom a uzavreli svoj štvorzápasový švih so šiestimi z ôsmich možných bodov, čím sa posunuli v poradí Severnej divízie AHL nahor.

Výhra, Rochesterova druhá za toľko nocí oproti Lavalu, zlepšuje Amerks na 15-3-0-0 za celý čas proti Rocket, vrátane 9-1-0-0 severne od hranice. Amerks tiež vyhrali 11 z posledných 12 stretnutí z sezóny 2017-18 a strelili tri alebo viac gólov v 14 z 18 zápasov, vrátane deviatich z 10 stretnutí v Lavale.

Kapitán Amerks Michael Mersch posunul svoju gólovú sériu na štyri zápasy v rade a pridal aj dve asistencie, zatiaľ čo Jack Quinn zaznamenal svoj štvrtý viacbodový pokus v rade gólom a asistenciou a stal sa prvým hráčom AHL, ktorý dosiahol hranicu 10 bodov. sezóna. Nováčik zakončil mesiac október s 10 bodmi (5+5) a momentálne vedie ligu v bodovaní iba v šiestich zápasoch.

JJ Peterka tiež skončil s dvoma asistenciami, vrátane hlavného pomocníka pri víťazovi predĺženia Laaksonen, a Ryan MacInnis tiež pridal dve asistencie pri víťazstve, čo je jeho prvý viacbodový zápas 26. februára 2020 ako člen Cleveland Monsters. Linus Weissbach strelil svoj tretí gól v kampani a Matej Pekar a Jimmy Schuldt strelili svoje prvé góly v sezóne.

Brankár Ukko-Pekka Luukkonen (2-2-0) vyrovnal svoj sezónny rekord, keď dosiahol 33 zákrokov, pričom sa predstavil už štvrtýkrát v ročníku.

Dvojicu bodov získali bývalý Amerk Jean-Sebastien Dea (1+1), Ryan Poehling (1+1), Terrance Amorosa (0+2), Alex Belzile (0+2) a Jesse Ylönen (2+0). pre Laval, ktorý utrpel druhú domácu prehru v rade po tom, čo sezónu začal výsledkom 3-0-0-0 na domácom ľade. Michael Pezzetta dokončil skóre popoludní, keď dosiahol tretinu tabuľky. Brankár Michael McNiven (1-1-1) nastúpil po tretie v sezóne a skončil s 20 zákrokmi pri prehre po predĺžení.

Po tom, čo videli Rocket skórovať dva góly s odstupom 50 sekúnd od Ylönena a Dea neskoro v riadnom hracom čase, aby si vynútili predĺženie, Amerks začali extra tréning tromi strelami stupňa A, ale McNiven ich zamietol.

Peterka bol jedným z troch korčuliarov spolu s Quinnom a Masonom Jobstmi, ktorí boli zastavení, ale keď sa extra frame dostal do posledných 90 sekúnd, nováčik prekorčuľoval s pukom po ľavej strane ľadovej plochy, čím upútal pozornosť obrancov Rocket. . Keď sa Peterka dostal na ľavú stranu bránkoviska, trafil Laaksonena medzi kruhmi na vhadzovanie a fínsky obranca zasunul puk do siete okolo tečúceho McNivena a zabezpečil Amerks víťazstvo 6:5.

Po tom, čo Amerks viedli 1:0 vďaka Quinnovmu piatemu zápasu v sezóne, Laval premenil manko na svoj vlastný jednogólový náskok, keď v polovici druhej tretiny strelil dva góly 2:20. .

Na prvom značke Rocket poslal Xavier Ouellet prihrávku cez ľad zadnými vrátkami na Poehlinga. Niekdajší hráč prvého kola prejavil trpezlivosť, keď predstieral strelu na Luukkonenovu pravú stranu, než sa trafil bekhendom cez ľavú ruku fínskeho správcu siete.

Len o dve minúty neskôr Laval udržal Amerks vo vlastnom pásme, kým Ylönen zhromaždil puk pri ľavom kruhu a prepletal si cestu medzi body na vhadzovanie. V obkľúčení korčuliarov Rochesteru zasunul útočník druhého ročníka strelu pod brvno v čase 10:34 a zabezpečil tak Lavalovi prvé vedenie v zápase.

Amerks, napriek tomu, že boli držaní pri jednej strele v prvých 11 minútach druhej tretiny, prinútili Lavala k icingu a využili následné vhadzovanie, keď Mersch nabral uvoľnený puk pod bránkovou čiarou a postavil sa pred bránu. záhyb. Keď sa štvornásobný 20-gólový strelec otočil smerom k sieti, prekĺzol puk medzi chrániče McNivena, aby vyrovnal hru na dva.

Merschov piaty gól v sezóne od Quinna a MacInnisa mu dáva deväť bodov (5+4) a tri viacbodové stretnutia, ktoré zahŕňajú dva trojbodové zápasy, aby sa posunul na druhé miesto v lige v bodovaní v posledných štyroch zápasoch.

Laval skóroval 1:59 v tretej tretine a dostal sa do vedenia 3:2, pred Weissbachom, Pekarom a Schuldtom skórovali 4:04, čím Rochester získal dvojgólovú výhodu.

Amerks mali zdanlivo všetku dynamiku, ale po treste za neskoré zasahovanie spolu s Rocketom, ktorý potiahol McNivena za výhodu dvoch hráčov, Laval zvýšil skóre na 5-4 a do konca zápasu zostávalo 5:18.

O necelú minútu neskôr po Ylönenovom druhom súčte zápasu dostala Dea spätné vrátka od Belzile a vyrovnala zápas, čím si vynútila prvé predĺženie pre tieto dva tímy v tejto sezóne.

Počas extra framu Rochester prestrieľal Rocket 3-1 predtým, ako Laaksonen spečatil víťazstvo 6-5, čím dal Amerks osem víťazstiev v rade proti Lavalu a perfektný celkový rekord 4-0-0-0 v zápasoch rozhodnutých nad rámec predpisov.

NAJLEPŠIE HRY:

Amerks sa vracajú domov do The Blue Cross Arena na krátky dvojzápas na domácej pôde, ktorý sa začne v stredu 3. novembra v odvetnom zápase proti Belleville Senators. O 19:05 hod. zápas bude druhým z ôsmich plánovaných stretnutí medzi týmito dvoma tímami v tejto sezóne a bude sa vysielať naživo na staniciach The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester, ako aj na AHLTV.