SPÄŤ DO ŠTÁTOV: Midlakes vedie nad Dansville a vracia sa do Far West Regional v Buffale

Midlakes si vybudoval 20-bodový náskok na začiatku štvrtej štvrtiny utorňajšieho hracieho zápasu V. triedy B proti neporazenému Dansville na strednej škole v Avone a odrazil neskorý útok Mustangu, ktorý znížil vedenie na 9 a vyhral 68:56. rozhodnutie poslať Lady Screaming Eagles späť do Buffalo State a NYSPHSAA Elite Eight.

Alaina Forbes viedla Midlakes s 34 bodmi, 4 asistenciami a 6 doskokmi. Cara Walker pridala 13 bodov a 3 asistencie. Macy Kisner mal 8 bodov a zaznamenal 7 doskokov po tom, čo väčšinu prvého polčasu presedel po dvoch skorých fauloch. Sydney Passalacqua zachytila ​​10 doskokov a Hannah Gallowayová získala 6 bodov pre Lady Eagles. Po zranení Megan Colacino a Kisnerových problémoch s faulom, 8. ročník Callie Walker videl veľa minút a hral dobre. Dansville viedla Grace Rittenhouse, ktorá zaznamenala 18 bodov v prehre.

Prehra ukončila sezónu šampióna sekcie V triedy B2 v Dansville 22-1. Šampión triedy B1 Midlakes si polepšil na 21-3 a najbližšie si zahrá v sobotu proti víťazovi East Aurora/Southwestern zo sekcie VI o postup do NYSPHSAA Final Four, kde Screaming Eagles minulú sezónu ukončili sezónu proti Susquehanna Valley. Sobotňajší zápas je pripravený na tipovanie o 17:00 v štáte Buffalo a naživo sa bude vysielať na LivingMax Radio.