Cornell ukončil pravidelnú sezónu prehrou s Columbiou

Columbia sa zotavila z deficitu 13-0 v prvom polčase, vynútila si päť premien a zdržala Cornella neskoro v sobotu popoludní na ihrisku Schoellkopf Field vo finále sezóny 34-26 pre oba tímy. Big Red uzatvárajú sezónu 2021 2-8 (1-6 Ivy), zatiaľ čo Lions uzatvárajú rok 7-3 (4-3 Ivy).

Box skóre

Cornell prekonal Lions 431-257 a držal loptu v útoku viac ako 36 minút, ale obraty zmarili Cornellove šance na udržanie Empire State Bowl. Traja rozohrávači Big Red sa spojili s piatimi zákrokmi, jedným z defenzívnych rekordov Columbie v jednom zápase. Cornellova obrana bola hra, umožňovala len 4,3 yardu na hru a umožňovala hosťom mizernú rozohrávku 10 z 24 s jedným vlastným zákrokom, ale tri gólové jazdy Lions pokrývali menej ako 46 yardov.

Jake Stebbins zaznamenal rekordných deväť zápasov a ukončil rok s 95, zatiaľ čo starší kapitán Lance Blass urobil päť zastávok, vrátane jednej pre stratu, a zachytil prihrávku. Isaiah Hogan predviedol šesť zákrokov a Kenan Clarke aj Logan Thut štyri. každý vo svojich posledných zápasoch v drese Cornell. V ofenzíve mal Devon Brewer kariérne maximum 87 rushing yardov a touchdown, aby viedol útok Big Red rushing, zatiaľ čo Alex Kuzy vytiahol osem prihrávok na 102 yardov. Curtis Raymond III chytil pristátie v štvrtej štvrtine a Thomas Glover mal štyri chyty na 49 yardov, aby uzavrel sezónu so 767 prijímacími yardmi. Trio Richie Kenney, Ben Mays a Jameson Wang skompletizovalo 26 zo 42 prihrávok na 273 yardov a aa touchdown od Maysa, ale malo aj päť tipov.

Senior Scott Lees mal veľký deň v špeciálnych tímoch, keď vyrovnal školský rekord v jednej hre štyrmi gólmi z poľa, pridal pár PAT, zahral štyri zo šiestich výkopov cez koncovú zónu (jeden bol kop z boku) a spriemeroval. 34,3 yardov na tri punty.

Dante Miller a Gabriel Hollingsworth mali každý touchdown runy a Joe Green hodil pár bodov, jeden pre Willsa Meyera a druhý pre Brysona Cantyho. Alex Felkins strelil dva góly z poľa a Ryan Rhoden aj Scott Valentas mali po deväť zákrokov. Will Allen mal dva zákroky pre Lions, zatiaľ čo Ben Mathiasmeier, Jordan Colbert a Cameron Brown zaznamenali po jednom.

Cornell otvára kampaň 2022 návštevou VMI v sobotu 17. septembra v Lexingtone, Va.