Ithaca prináša domov tretí Cortaca Jug za sebou s víťazstvom na štadióne MetLife

Futbalový tím Ithaca College porazil SUNY Cortland 32:20 v 61. zápase Cortaca Jug 16. novembra na štadióne MetLife v East Rutherford, New Jersey. Zápas prekonal rekord v návštevnosti futbalového zápasu divízie III so 45 161 ľuďmi. Pre Bombers je to tretie víťazstvo Cortaca Jug v rade.

V East Rutherforde bol slnečný a bezoblačný deň, ale teplota bola chladných 41 stupňov. Štadión MetLife bol nabitý fanúšikmi všetkých vekových kategórií so športovým vybavením Bomber blue alebo Red Dragon red. Jumbotrons ukázali zábery oboch tímov, ktoré študenti zostrelili počas niekoľkých posledných mesiacov v rámci prípravy na najväčší futbalový zápas divízie III v histórii.

Bombers si udržali kontrolu v prvom polčase a mali loptu 21:33 z možného 30-minútového polčasu. Skórovali pri svojom prvom držaní lopty 80-yardovým diskom. Starší quarterback Joe Germinerio sa ponáhľal na 1-yardový touchdown a čerstvý Nick Bahamonde doplnil bod navyše, aby zabezpečil Bombrers vedenie 7-0, pričom do konca prvej štvrtiny zostávalo necelých deväť minút.

Cortland si pri svojej prvej jazde dokázal zabezpečiť dva prvé pády, ale starší rozohrávač Brett Segala zlyhal a podarilo sa mu to získať až na 40-yardovej línii Johna Hadaca, staršieho obrancu Bombers. Mužstvo South Hill však bolo po zotavení sužované penaltami a bolo zatlačené až na hranicu 49 yardov. Potom, čo Germinerio urobil 11-yardový nálet na 3. a 27. mieste, čerstvý kicker Nick Bahamonde sa pri štvrtom downe pokúsil o 48-yardový pokus z poľa, ale prvýkrát v celej sezóne sa mu to nepodarilo, keď kop minul vedľa.