Č. 1 Cornell vyraďuje číslo 18 Quinnipiac, 5-0

Quinnipiac strelil tri góly v rozpätí 2 minút a 36 sekúnd v prvej tretine v piatok a mužský hokejový tím Cornell sa nikdy nespamätal z prehry 5:0 v People’s United Center.

Prehra ukončila osemzápasovú sériu bez prehry pre Cornella (14-2-4, 9-2-2 ECAC Hockey), ktorý je už tretí týždeň po sebe na prvom mieste v ankete USCHO.com a USA Today/USA Hockey Magazine. . Keith Petruzzelli poslal 22-save shutout pre 18. miesto Quinnipiac (15-9-1, 8-4-1). Bolo to prvýkrát, čo Big Red vypadol v zápase základnej časti od 9. februára 2018, a bolo to prvýkrát, čo Cornell dal v tejto sezóne viac ako tri góly – nehovoriac o štyroch.

Mike Schafer sa rozpráva so svojím tímom na lavičke počas Cornellových mužov

Bolo to asi také škaredé, ako to len môže byť, povedal Mike Schafer '86, hlavný tréner mužského hokeja Jay R. Bloom '77 v Cornell.

Aj keď Bobcats netrvalo dlho, kým sa zmocnili kontroly, hostitelia potrebovali nejaké kvalitné akcie od Petruzzelliho, aby zabránili Big Red odčerpať prvú krv. Juniorský útočník Morgan Barron mal čistú strelu z pravého kruhu len 29 sekúnd po zápase, ale Petruzzelli dostal puk len toľko, aby ho poslal vedľa bližšej žrde.