Oglevie, Pilut power Amerks k víťazstvu v predĺžení

S viacbodovým úsilím Lawrencea Piluta (1 + 2), Jean-Sabastian Dea (1+1) a Andrew Oglevie (1+1) – všetci spolu dosiahli víťazný gól v predĺžení – Rochester Americans (9-3-1-2) obsadili výlučné prvenstvo v tabuľke Severnej divízie American Hockey League po predĺžení 3-2 víťazstvo nad Cleveland Monsters (8-6-1-1) v piatok v The Blue Cross Arena.

Rochester teraz počas prvých 15 zápasov kampane získal 21 z 30 možných bodov a celkovo nazbieral body v 10 z posledných 12 súťaží, pričom v tomto rozpätí dosiahol skóre 7-2-1-2. Výhra tiež zlepšuje Amerks na 27-7-3-3 proti Clevelandu od začiatku kampane 2011-12.

Okrem toho, že Dea odovzdal svoj tímový tretí viacbodový pokus v sezóne, Pilut a Oglevie zaregistrovali svoj druhý v kampani. Brankár Jonas Johansson sa predstavil už tretíkrát za sebou a celkovo deviaty, pričom získal štvrté víťazstvo pri 25 zákrokoch.

Útočníci Zac Dalpe a Ryan MacInnis zapálili lampu pre Cleveland, ktorý prehral štvrtý zápas v rade, zatiaľ čo sieťový hráč Matiss Kivlenieks (5-1-2) zastavil 20 z 23 striel, ktorým čelil, no prehral po predĺžení.