Pete Alonso zakončil úspešný debut Rich Hilla pri víťazstve Mets 5:4

Pete Alonso sa vo všeobecnosti vysmieva predstave, že Home Run Derby by mohlo ovplyvniť jeho švih k horšiemu, a prevládajúce dôkazy sú na jeho strane – v skutočnosti až natoľko, že lepšia otázka by mohla byť táto: skutočne pomohlo Derby Alonsovi? ?

Niet pochýb o tom, že Alonso zachvátil požiar od víťazstva v druhom derby v rade začiatkom tohto mesiaca, čo pomohlo Mets udržať si prvé miesto v National League East už 11. týždeň po sebe. Po tom, čo Alonso vyrovnal v nedeľňajšom zápase dvojzápasom homer – jeho piatym z deviatich zápasov od prestávky All-Star – v šiestej smene, Jeff McNeil trafil štipku, dvojzásahový double, aby Mets definitívne viedol. ich víťazstvo 5:4 nad Blue Jays na ihrisku Citi Field.

Rally štyroch jázd vzala Richa Hilla z háku pre stratu pri jeho debute v Mets, po tom, čo ľavák klesol na tri jazdy v hornej časti šiesteho. Seth Lugo, ktorý dovolil všetkým trom jazdám skórovať po tom, čo Hill načítal základne bez outov, získal víťazstvo v úľave a Edwin Díaz zaklincoval záchranu. Nič z toho však nepremenilo príbeh hry tak rýchlo ako Alonsov homer.

Keď sa Pete ocitne v takejto situácii, začínam tam očakávať homerun, povedal McNeil.

Ako vysvetlila štúdia MLB.com zo začiatku tohto mesiaca, myšlienka, že Derby môže poškodiť údery hitters, je do značnej miery mýtus. Aj keď sa v priebehu rokov objavilo niekoľko príkladov tohto javu, pravdepodobne mali korene v iných problémoch. Väčšina slimákov netrpí žiadnymi nepriaznivými účinkami Derby; pred účasťou na tohtoročnom podujatí zašiel krajný hráč Nationals Juan Soto tak ďaleko, že vyslovil hypotézu, že by mu to mohlo pomôcť napraviť švihovú nedokonalosť, ktorá viedla k najvyššiemu počtu pozemných loptičiek v prvom polčase v jeho kariére. Ako sa predpovedalo, Soto – rovnako ako Alonso – od prestávky pálil so šiestimi domácimi nájazdmi.

Väčším problémom je dlhodobá únava. Alonso odhadol, že medzi rozcvičkami, cvičnými švihmi a samotným derby absolvoval počas svojej prvej skúsenosti v roku 2019 600 – 700 strihov. Nasledovalo krátke obdobie obáv, keď Alonso zakopol na úsek 1 na 17 s 10. štrajky bezprostredne po prestávke. Potom v štyroch zápasoch trikrát domov a všetko bolo opäť v poriadku. Alonso skončil s 0,889 OPS počas svojich posledných 68 zápasov, čím prekonal rekord nováčika Major League s 53 domácimi hráčmi.

Tento rok sa Alonso z prestávky vôbec netrápil a bezpečne zasiahol vo všetkých deviatich zápasoch, ktoré odohral od derby. To zahŕňalo päť homerunov a 10 RBI, všetky okrem dvoch v súťažiach, ktoré Mets vyhrali.

Neviem, či v tom zohralo nejakú rolu derby, povedal manažér Luis Rojas, ale rozhodne je momentálne veľmi sebavedomý.

Alonso odišiel zo Citi Field bez toho, aby oslovil médiá, a nechal ostatných, aby sa pýtali, ako sa derby mohlo alebo nemuselo podieľať na jeho úspechu. Ale určite sa hlasno vyjadril svojimi činmi počas hry.