Pozemný hokej William Smith uzatvára William Smith Classic výhrou 3:2 nad Lebanon Valley

ŽENEVA, N.Y. – Pozemný hokejový tím William Smith College dnes popoludní porazil Lebanon Valley College 3:2 a uzavrel William Smith Classic.
Na čele obrany Volavky bola juniorka, ktorá v ten deň zaznamenala dva zákroky, čím si zlepšila osobný rekord v sezóne na 2:0. K obrane Heron sa pridal starší,   ktorý v deň zaznamenal jeden obranný zákrok. Volavky v ten deň prestrieľali Flying Dutchmen 14:7 s 11 strelami na bránu.

MOMENTY ZÁPASU:

• Volavky sa dostali do vedenia už 2:05 v zápase vďaka juniorke. Maxwell vyrazil strelu z hornej časti oblúka, ktorú holandský brankár nedokázal zastaviť, čo viedlo k prvému gólu zápasu.
  • O niečo viac ako 10 minút neskôr postgraduálny študent zdvojnásobil vedenie pre Volavky. Leonard zaznamenal svoj štvrtý gól v sezóne, čím sa jej celkový počet bodov v tomto ročníku zvýšil na osem.
  • V druhej štvrtine junior zvýšil vedenie na tri pre Volavky. Pattillo zohrala kľúčovú úlohu v ofenzíve Heron, keď v ten deň zaznamenala päť zo 14 striel pre Williama Smitha. Pattillo má teraz na konte päť gólov v sezóne, čo zodpovedá počtu gólov v sezóne 2021 iba v piatich zápasoch.
  • Lietajúci Holanďania zapli v tretej štvrtine útok, keď v rozpätí štyroch minút zaznamenali dva góly. Obrana Volavky stála vysoko a umožnila nula striel v štvrtej štvrtine, aby uzavrela hru.

KÚTIK PRE TRÉNEROV:

'Dnešný zápas bol zábavnou bitkou,' povedala hlavná trénerka Sophie Riskie '07. „Libanon Valley bojovalo neuveriteľne tvrdo a v druhom polčase vyvinulo veľký tlak. Príležitosti sme dokončili skoro a zostali sme sústredení a skladali sme sa ďalej.'

NASLEDUJÚCI:

William Smith bude hostiť Keuka College v stredu večer o 19:00. v nekonferenčnej bitke na poli McCooey.