Princeton používa veľké hry a silnú obranu na zvrhnutie Cornella

Za dvoma výbušnými rozohrávkami v prvom polčase a ďalším silným výkonom najlepšej obrany v FCS, Princeton Tigers (4-3, 3-1 Ivy League) porazili Cornell Big Red (3-4, 2-2 Ivy) , 14-3, na Schoellkopf Field v sobotu popoludní.

Quarterback Tigers Blake Stenstorm dokončil 20 z 32 prihrávok na 299 yardov s touchdownovými prihrávkami 77 a 33 yardov. Široký prijímač Tamatoa Falatea sa oslobodil od prvého gólu v polovici prvej štvrtiny a Stenstorm sa tesne pred polčasom spojil s Lukom Colellom.

Cornell placekicker dal gól z 31 yardov, aby zavŕšil 7-hrách a 61 yardov, aby dostal Big Red na palubovku na začiatku druhého štvrťroka.

Rozohrávač Big Red prešiel 26 zo 42 prihrávkami na 234 yardov s interception. Wide receiver Nick Laboy zachytil päť prihrávok na 55 yardov.

Cornellova obrana udržala hru na dosah. Cornerback viedol Big Red so šiestimi zákrokmi a obranca a obranca zaznamenali svoje prvé saky v kariére. Cornerback  rozbil tri najlepšie prihrávky kariéry.

PRVÁ ŠTVRTINA

• Big Red sa otvoril s určitou dynamikou, ale chyba na štvrtom downe prinútila Wanga vyhodiť loptu, čo viedlo k obratu pri downoch.
  • Obrana Big Red bola silná a vynútila si tri-a-out pri prvom držaní Princetonu, ale obrana Princetonu udržala Cornella pri jeho prvom punte dňa.
  • Princeton skóroval v prvej hre nasledujúcej jazdy, keď sa Stenstorm spojil s Falateom prihrávkou zo 77 yardov a ujali sa vedenia 7-0.

DRUHÝ ŠTVRŤROVEK

• Big Red začal tretiu štvrtinu na 19-yardovej línii Princetonu a prvé body dňa získal z 31-yardovej bránky od Kennedyho.
  • Vyzeralo to, že Tigers pochodujú po ihrisku, aby opäť skórovali, pričom sa prvýkrát dostali na 27-yardovú čiaru Cornell. Hendersonovo vrece a chybný štart zmenili prvú a 10-ku na druhú a 22, kde sa druháčka Big Red držala silne, čo si vynútilo dve nedokončenia, vrátane prerušenia prihrávky, čo viedlo k puntu v Princetone.
  • Boli to punty tam a späť, kým v polčase zostalo 1:06. Princeton využil výzvu na rušenie prihrávky, aby sa dostal späť na polovicu ihriska Big Red. Tigers sa prepojili na 33-yardovú prihrávku a dostali sa do vedenia 14-3 a dostali sa do polčasu.

TRETIA ŠTVRTINA

• Obrana Big Red otvorila druhý polčas vynútením puntu, ale Big Red luck sa obrátil na juh po tom, čo si obrana Princetonu vynútila fumble, ktorý sa im podarilo prevziať na svojej vlastnej 46-yardovej línii.
  • Paschall sa postavil za Cornella, vyhodil Stenstroma pre stratu deväť yardov a dostal jednotku Tigers punting späť na ihrisko.
  • Big Red bol držaný na tri-a-out, ale Kennedy využil svoju nohu, aby pritlačil Tigers späť na sedem-yardovú čiaru pre jeho štvrtý punt cez 50 yardov v tejto sezóne.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA

• Ani jeden tím nedokázal nájsť body v poslednej štvrtine. Obranná bitka zaznamenala iba dva prvé pády Princetonu v celej štvrtine
  • Cornell mal desať prvých downov, z ktorých päť prišlo v záverečnom drive hry. Posledná jazda sa skončila neúplným prejazdom, ktorý bol určený ako čas vypršal.

NASLEDUJÚCI

• Big Red začína cestu pre dvojzápasový stánok, keď cestuje do Philadelphie v Pensylvánii, aby sa postavil proti tímu Penn, ktorému sa dostáva národnej pozornosti.
• Výkop je stanovený na 13:00. v sobotu 4. novembra na Franklin Field. Domáci fanúšikovia môžu zápas sledovať na ESPN+.