RAIDER RUN POKRAČUJE: Dievčenský futbal Pal-Mac postupuje do Far West Regional

Prvýkrát za dva týždne by sa Pal-Mac pri hre nemusel obávať dažďa a vlhkých podmienok. Ideálne počasie na novembrový futbal nastalo v Penn Yan, aby sa Red Raiders utkali s ostatnými šampiónmi sekcií Haverlingom, aby zistili, kto bude reprezentovať sekciu V v regionálnych súťažiach pre dievčatá v triede B.

Prvých 10 minút zostalo pokojnou záležitosťou, keď sa tímy usadili na zápas. Pal-Mac by udrel prvý, pretože Reagan Diehl strelil úvodný gól z 10. minúty. Skóre sa však rýchlo ochladilo, pretože Rams a Red Raiders bojovali do polčasu a skóre zostalo 1:0 počas prvých 40 rokov.

Druhý polčas sa začal rovnako ako prvý, bez okamžitého skórovania, a tak to bude aj počas prvých 20 minút druhého polčasu. Kylie Waeghe vsieti kľúčový poistný gól na 23. minúte druhého polčasu, aby zvýšil vedenie Pal-Maca na 2:0. Do konca zápasu zostávalo päť minút a Haverling strelil veľmi potrebný gól, aby znížil vedenie na 2:1. Pal-Mac však dokázal zastaviť baranov, ktorí na konci hry získali úplnú kontrolu, vyhrali svoj nevraživý zápas proti Haverlingovi 2:1 a čo je najdôležitejšie, zablokovali si svoje miesto v regionálnom kole štátnej play-off. Pal-Mac bude teraz v sobotu hrať zástupcu pre triedu B zo sekcie VI. Víťaz Lewiston Porter a Roy-Hart pocestuje do sekcie V, kde sa stretne s Pal-Macom v sobotu o 17:00 v Kaledónii-Mumforde.