Spomienka na posledný majstrovský tím Buffalo Bills

Buffalo Bills sú dve víťazstvá od návratu do Super Bowlu.

Teraz už nikto nechce, aby mu srdce zlomila ďalšia spomienka na štyri priame prehry Buffala v Super Bowle v 90. rokoch, takže tam nechoďme.

Zmenky sú v súčasnosti tretia voľba v Stávkovanie Super Bowl s kurzom +550 a úprimne povedané, ich cesta do veľkej hry si takmer určite bude vyžadovať víťazstvo nad obhajcom titulu Super Bowl Kansas City Chiefs v AFC Championship Game.

nehoda v horseheads ny dnes

To vyvoláva spomienky na zápas majstrovstiev AFL v roku 1966 medzi rovnakými dvoma tímami na štadióne War Memorial v Buffale, ktorý určí prvého zástupcu AFL, ktorý bude hrať v Super Bowle. Buffalo hralo o svoj tretí titul v AFL za sebou, ale Kansas City vyhralo 31:7, takže tam tiež nechoďme.

Namiesto toho sú dnešnou témou účty z roku 1965 – posledný majstrovský tím z Buffala.

Úradujúci držitelia titulu

Bills boli v roku 1964 výkonným klubom. Buffalo vyhralo 12-2 a získalo korunu východnej divízie AFL nad Boston Patriots 10-3-1.

Hráč nováčikov Pete Gogolak získal 102 bodov a strieľal góly z ihriska novou metódou známou ako futbalový štýl. Obrana Buffala bola proti behu v AFL najštipľavejšia.

Obhajca titulu San Diego Chargers by sa postaral o opozíciu v zápase o titul AFL. Buffalo vyhralo oba stretnutia základnej časti s Chargers 30:3 a 27:24.

Deň sa pre Bills nezačal sľubne. The Chargers sa chopili úvodného výkopu a vydali sa na 80-yardovú jazdu s cieľom získať vedenie 7:0. Dva góly z poľa Gogolak a nájazd Wray Carlton TD poslal Buffalo do polčasu 13-7.

Jediným skóre druhého polčasu bol quarterback sneak TD od Jacka Kempa z Buffala.

program play-off toronto blue jays

Obrana Bills nasadila svorky na Chargers. Hra je zapamätaná pre to, čo bolo známe ako hit, ktorý počul po celom svete. Drvivý zákrok zo strany hráča Bills Linebackera Mikea Strattona si vynútil fumble od Chargers behajúceho späť Keitha Lincolna a nechal Lincolna celý deň hotový so zlomeným rebrom.

Gilchrist bežal 122 yardov a Buffalo zverejnilo verdikt 20-7 pre prvý mestský AFL titul.

Opakovanie sa zdalo nepravdepodobné

Dlhotrvajúci spor medzi Gilchristom a trénerom Bills Lou Sabanom vyústil 24. februára 1965 k tomu, že Bills vymenil Gilchrista do Denver Broncos za krajného obrancu Billyho Joea.

Bez ich najproduktívnejšieho hráča neboli myšlienky na ďalší šampionát v popredí myslí väčšiny fanúšikov Billa. Veci sa zhoršili, keď zranenia pripravili klub o štartovanie širokých prijímačov Elberta Dubeniona a Glenna Bassa.

Napriek tomu Buffalo otvorilo sezónu 4:0 a potom doma proti San Diegu utrpelo bič 34:3. Tieto dva kluby sa opäť stretli v San Diegu na Deň vďakyvzdania a bojovali o remízu 20:20.

bude štvrtá kontrola stimulov v roku 2021

Napriek útokom na chodcov sa Buffalo spoliehalo na Gogolákov nárt a pevnú obranu, aby išlo 10-3-1 a vyhralo slabú Východnú divíziu o päť zápasov.

Napriek tomu Bills zamierili do San Diega na odvetný zápas v zápase o titul ako 6,5-bodový smoliar. Medzi hráčmi Buffala však bolo veľa motivácie. Kemp a linebacker Paul Maguire boli medzi piatimi bývalými Chargermi na súpiske Bills, ktorých prerušil tréner San Diega Sid Gillman.

The deň bude dominovať od Buffala.

Kemp hodil TD prihrávku na tight enda Ernieho Warlicka a Butch Byrd vrátil punt do domu, aby získali Bills polčasovú výhodu 14-0. Gogolak strelil tri góly z druhého polčasu a obrana Bills nikdy nedovolila Chargers dostať sa do 24-yardovej línie Buffala počas víťazstva 23-0.

Vďaka umiestneniu na Super Bowl bola táto hra posledným zápasom AFL, ktorý ukončil sezónu. Bol to tiež posledný titul, ktorý Bills získal.

Buffalo odvtedy trpezlivo čaká na ďalšiu korunu.