SEKČNÝ ŠTVRTOK: Whitman končí dynastiu Lyonu; Dievčatá z Waterloo, Pal-Mac a South Seneca sa chystajú na zápasy o titul

Markíza zápasov so štvrtkovým večerným rozpisom sekcií bola v semifinále triedy C1 pre chlapcov, keď nasadený #5 Marcus Whitman Wildcats nastúpil na #1 nasadený Lyons Lions. Oba tímy priniesli seniorské súpisky a veľmi úspešný nedávny posezónny rekord. Marcus Whitman sa pokúšal obhájiť minuloročné prvenstvo, prvé v škole za 44 rokov. Lyons sa snažil získať bezprecedentný štvrtý titul v sekcii za sebou. Niečo muselo dať a to sa stalo v podobe brilantne prevedeného herného plánu a včasnej streľby v prospech Marcus Whitman Wildcats, 64:54. Vďaka víťazstvu postúpia chlapci hlavného trénera Grega O'Connora do sobotňajšieho majstrovského zápasu triedy C1 v Avone proti #2 nasadeným Braves, ktorí porazili Canisteo-Greenwood 62:58.

Lyons otvoril noc vedrom od Tuti Smith a Horace Betts, aby sa ujali vedenia 4-0, ale Ryan Herod a Noah Hildreth odpovedali dvojicou 3-ukazov a zvýšili Whitmana na 6-4. Do konca 1. štvrtiny si udržali dvojbodový náskok, ale Lyons začal presadzovať svoju veľkostnú prevahu a do polčasu si vybudoval náskok 29:24.

najlepší detoxikačný nápoj na absolvovanie testu na drogy

V 3. tretine sa situácia výrazne otočila, keď Marcus Whitman narušil obranu Lyonu na polovici ihriska kombináciou zadných vrátok a horúcej vonkajšej streľby. V defenzíve Wildcats preťažili loptu v pásme 2-3, čím udusili veľkých hráčov Lyonu. Whitman by v predposlednej štvrtine prekonal Lyons 23:8 a otvoril si vedenie 47:37. Víťazstvo bolo takmer spečatené začiatkom štvrtého štvrťroka, keď senior PG Jordan Lahue pochoval tri-ukazovátka z hornej časti kľúča, keď sa čas výstrelu zmenšoval.

Lahue by viedol všetkých strelcov s 31 bodmi. Ryan Herod by získal 13 bodov, Noah Hildreth mal 10 a Aidan Royston pridal 9. Za Lyons dosiahol druhák JC Walker 19 bodov, zatiaľ čo starší Justin Tuti Smith skončil so 14 vo svojom poslednom zápase v drese Lions. Senior Horace Betts skončil s 9, senior Ahmir James dosiahol 6. a junior Jaylen Battle mal 6 bodov.

Šesť starších žiakov Marcus Whitman a hlavný tréner Greg O’Connor sa po víťazstve pripojili k Jimovi Sinicropimu a Kevinovi Sharpovi v relácii Littlejohn & Barbi Orthodontics Smiles with Style na rádiu LivingMax:

Aj vo štvrtok večer boli štyri dievčenské tímy Finger Lakes East v akcii, pričom dva z nich postúpili do majstrovského kola a víťazky Finger Lakes West z Južného Seneca by sa dostali do hry o titul triedy D1.

Univerzitný basketbalový tím dievčat Waterloo Indians bol dominantný počas sezóny 2021 a vo štvrtok večer pokračoval v ceste k zápasu o titul, keď vyhral nad hosťujúcim Wellsville 71:15. Waterloo bude v sobotu o 17:00 hostiť Dansville číslo 2 v dievčenskom zápase triedy B2, kde sa Indians pokúsia získať svoj prvý sekčný titul od roku 2013. Danville postúpil do hry o titul víťazstvom 51:40 nad nasadeným číslom 3. Penn Yan, ktorý ukončil úspešnú sezónu s bilanciou 9-5.

Desať hráčov Waterloo by skórovalo pri 56-bodovom víťazstve nad Wellsville. Macy Carr viedla so 14 bodmi, Morgan Caraballo strelil 13 a senior McKenzie Barber 10 za neporazený tím trénera Mikea Breeho.

V sobotňajšom majstrovskom kole sa k Waterloo pripojí aj tím Fellow Finger Lakes East Palmyra-Macedon, ktorý porazil Livonia a postúpil do sobotňajšieho zápasu o titul triedy B1. Pal-Mac viedla Sr. Sophie Lyko s 20 bodmi a 10 doskokmi. Seniorka Grace Seitherová zaznamenala 13 bodov a stiahla 15 doskokov. Junior Tatum Smyth získal 9 bodov.

Najlepšie nasadení Red Raiders sa po prehre s Danville v minulej sezóne vracajú do hry o titul a v sobotu večer o 19:00 budú hostiť #3 Batavia.

detoxikačné pilulky na test na drogy

Batavia zdolala Midlakes vo štvrtok večer 51:50. Midlakes sa vrátil z 11-ky v 4. štvrtine a ujal sa dvojbodového náskoku pred Cara Walkerovou, pričom zostávalo 9,1 sekundy. Potom Mackenzie Riegle z Batavie porazil trojukazovku víťazného kroku späť, keď vypršal čas pre víťaza hry. Prehra Midlakes končí kariéru seniorky Screaming Eagles Cary Walkerovej. Walker vo svojom čase v Midlakes vyhral dva sekčné tituly a dvakrát išiel so svojím tímom do finále NYSPHSAA.

Ďalší neporazený tím, nasadená #1 z juhu Seneky Lady Falcons, by si vo štvrtok večer na Gymnáziu Jacka Guinana vybojovala vstupenku na zápas majstrovstiev triedy D1 víťazstvom 45:35 nad Fillmore. South Seneca by vyskočil do polčasového vedenia 24-8, ale problémy s faulom by pomohli Fillmorovi vrátiť sa do hry, pretože dvaja Falcons sa vyfaulovali v štvrtej štvrtine predtým, ako si Falcons dokázali zabezpečiť víťazstvo. Prvý rok tím hlavného trénera Charity Couch viedol so 14 bodmi od Allison Kenyon, 13 od Emmy Fletcher a 7 bodov od Logana Shaulisa. Falcons sa pokúsia pridať ďalší sekčný blok k ich už preplnenému kufríku s trofejami, keď budú v sobotu večer o 19:00 v Ovidii hostiť číslo 2 Batavia-Notre Dame.

V triede AA chlapci Victor Blue Devils č. 1 odišli z Rush-Henrietta v 3. štvrťroku, aby postúpili do sobotňajšieho majstrovského zápasu. Chase Dickens viedol Modrých diablov s 19 bodmi, kým veľký muž Connor Williams na svoje narodeniny zaznamenal 16 bodov.

Pozrite si aktualizované zátvorky a celý víkendový plán majstrovstiev v sekcii V nižšie…