SEKČNÁ STREDA: U Finneyho prepukol útok Mynderse; Wayne udrie tiket do hry; Zoe Zutes triple-double poháňa ER do finále

Tri tímy Wayne-Finger Lakes postúpili do sekčných majstrovských zápasov v stredu večer v semifinále basketbalovej sekcie V. Wayne a Mynderse budú hrať o sekčný titul v triede B1 a B2 v piatok večer, zatiaľ čo dievčatá z East Rochesteru budú hrať o šampionát v triede C1.

V semifinálovom kole chlapcov triedy B2, #6 Mynderse navštívil #3 C.G. Finney a predviedli ofenzívny výkon na veky. Mynderse pochoval 16 trojbodových bodov vrátane 8 od juniora Troya Kabata a 6 od staršieho Jareda Kinga, keďže Blue Devils zaznamenali 54 bodov v prvom polčase, čím si otvorili náskok 25 bodov v polčase. Horúca streľba pokračovala aj v druhom polčase a v spojení s nátlakovou obranou Mynderse muž proti mužovi viedla k víťazstvu 94:75, ktoré nebolo ani tak blízko, ako naznačuje konečné skóre.

Kabát skončil s 28 bodmi, Jared King ich mal 24 a senior Nick Jones skóroval 13. C.G. Finney super druhák Markus Robinson skončil so 40 bodmi, ale bol držaný iba na 1 góle z hry v prvej štvrtine, čiastočne vďaka obdivuhodnému defenzívnemu úsiliu Jakea Smitha a Sama Lorenzettiho.

Pozrite si reláciu Littlejohn Orthodontics Smiles with Style Postgame Show s Jimom Sinicropim a Kevinom Sharpom na rádiu LivingMax po výhre, kde nájdete úplnú rekapituláciu a rozhovory s niekoľkými hráčmi Mynderse a C.G. Tréner Finney Joe Marchand:

Mynderse pocestuje späť do Rochesteru v piatok večer, kde bude čeliť nasadenej č. 1 Northstar-Christianovi, ktorá porazila #4 World of Inquiry 65-64 v druhom semifinále B2. Čas hry je stanovený na 18:00, pričom spravodajstvo FingerLakes1.com na rádiu LivingMax začína o 17:45.

Neporazený #2 Wayne Eagles nastúpil v stredu večer proti #3 Livonia v semifinále chlapcov triedy B1 na Wayne High School a po veľkej časti zápasu sa vrátil, aby zaznamenal víťazstvo 59:50 a postúpil do 3. majstrovského zápasu programu. za posledných 5 rokov. Wayne sa v záverečných momentoch 3. štvrtiny dokázal dostať dopredu, keď Charley Wiggins trafil trojukazovku, po ktorej nasledoval Mason Blankenberg krádež a prihrávka na Tylera Reynoldsa, ktorý prekonal bzučiak s ležaním a zvýšil Eagles na 46. -40.

Wayne otvoril poslednú štvrtinu tečom 5:0, aby hru dostal mimo dosahu.

Víťazstvo nastaví epickú titulnú hru proti nasadenej Batavii č. 1. Wayne aj Batavia vstupujú do piatkového večerného majstrovského zápasu triedy B1 za stavu 14:0. Tipovací čas je stanovený na 18:00 na Batavia HS.

Batavia č. 1 porazila č. 4 Pal-Maca, 70:58, vo veľmi zábavnom basketbalovom zápase. Ukázalo sa, že 38-bodový pokus Zacha Gilberta z Batavie bol rozdielom v ukončení silnej sezóny oproti chlapčenskému programu Pal-Mac Red Raiders. Za Palmyru-Macedon junior Paul Goodness porazil päť trojok a nazbieral 24 bodov, zatiaľ čo druhák Ian Goodness trafil štyri trifecty a skončil so 14 bodmi.

Na strane dievčat reprezentujú East Rochester Bombers okres Wayne a postúpili do šampionátu triedy C1 výhrou 63:34 nad Alexandrou.

Víťazstvo ER bolo podnietené ďalším vynikajúcim výkonom staršej útočníčky Zoe Zutes, ktorá skončila s triple-double A zaznamenala svoj 1000. bod v kariére v 2. štvrťroku. Konečná štatistika Zutes obsahuje 22 bodov, 12 doskokov a 10 zablokovaných striel. Tímová kolegyňa Samantha Lewis zaznamenala 16 bodov a 11 doskokov, kým Lily Funk pridala 12 bodov.

Bombers neboli v sekčnom finále od roku 1992 a snažia sa využiť príležitosť, keď budú čeliť #2 Avon v piatok večer o 19:00.

Okrem prehry Pal-Maca v Batavii sa v stredu večer sezóna skončila v semifinálovom kole aj dvojici ďalších tímov Wayne-Finger Lakes. #3 Honeoye Bulldogs padli na #2 Wheatland-Chili, 65-46 na turnaji chlapcov triedy D1. Okrem toho #3 Dundee/Bradford prehrala s #7 Yorkom v semifinále triedy C2 dievčat.

koncerty na newyorskom štátnom veľtrhu 2016

Semifinálové kolo sekciového basketbalu pokračuje vo štvrtok večer tímom Marcus Whitman, Lyons a H.A.C. chlapci v akcii spolu s dievčatami Pal-Mac, Midlakes, Waterloo, Penn Yan a South Seneca.

Pozrite si aktualizované zátvorky a dnešný rozpis sekcií a odkazy na živé vysielanie nižšie…