Mužský lakros v Syrakúzach padá do Notre Dame, 18-11 (úplné spravodajstvo)

Syracuse sa v prvej štvrtine prebojovali do vedenia 4:1, ale deväťgólová druhá štvrtina z Notre Dame bola príliš veľa na to, aby sa Orange spamätali, keďže Íri v sobotu v Dome zvíťazili 18:11.

Nedostatok majetku bol dýkou pre číslo 4 Syracuse (4-3, 1-2 ACC), ktorý strelil 11 gólov napriek tomu, že vyhral iba deväť vhadzovaní. Č. 9 Notre Dame (5-1, 1-1 ACC) vyhrala 23-z-32 na X a dominovala aj v bitke o pozemnú loptičku 45-20. Premenili aj 4 zo 6 príležitostí navyše.

Za Orange viedol Stephen Rehfuss, ktorý vsietil tri góly v druhom zápase po sebe. Chase Scanlan, Owen Seebold a Brendan Curry tiež dvakrát našli zadnú časť siete. Pat Kavanaugh z Notre Dame zaznamenal deväť bodov (4-5) a viedol všetkých strelcov, kým Griffin Westlin a Will Yorke strelili po štyri góly.

Jamie Trimboli a Seebold skórovali za Orange v prvých piatich minútach zápasu, po ktorých nasledovali dva góly Rehfussa po góle Quinna McCahona, čím sa ‘Cuse dostal do vedenia 4:1 počas ôsmich minút hry.

Pat Kavanaugh strelil svoj prvý gól dňa predtým, ako Scanlan a Curry strelili góly a otvorili vedenie 6-2 pre Syracuse len dve minúty pred druhou štvrtinou.

Vtedy sa otvorili stavidlá pre Notre Dame. Íri strelili deväť gólov v druhej štvrtine a 12 z ďalších 14 gólov v zápase. „Cusemu sa podarilo dať dokopy mini sériu troch gólov neskoro v tretej tretine, aby sa do štvrtej štvrtiny stiahol na tri góly, no Notre Dame v štvrtej štvrtine zaznamenala všetky štyri góly a vyhrala 18:11.

Syracuse hostí UAlbany vo štvrtok o 17:00. na ACC Network vo svojom ďalšom zápase.