VICTOR ADVANCES: Volejbal dievčat po porážke Frontier zamieril do štátneho semifinále

Dievčenský volejbalový tím Victor Blue Devils poslal Frontier v piatok večer do balíka a zaistil si tak svoje doteraz najväčšie sezónne víťazstvo a zarezervoval si miesto v semifinálovom kole triedy AA na štátnom turnaji. Victor porazil zástupcu sekcie VI v priamych setoch 3:0, no nebolo to také jednoduché, ako môžu byť niektoré nájazdy.

Victor a Frontier šli do extra hry v prvom sete, pričom Victor si zabezpečil víťazstvo 26-24. Zatiaľ čo druhý set si nevyžadoval extra hru, prišiel na rad, keď Blue Devils vyhrali set 25-23. Tretí set sa ukázal ako najťažší, Frontier poskočil dopredu 11-8, predtým ako Victor remizoval 11-11 a potom viedol 12-11. Frontier sa vrátil a pred časovým limitom Blue Devil sa dostal do vedenia 20-17. Victorov timeout sa ukázal byť kapitolou zápasu, ktorá zmenila dynamiku, pretože Blue Devils otočili scenár na Frontier a viedli 24:21, keď Frontier zavolal posledný timeout. Časový limit len ​​predĺžil nevyhnutné a Victor získal jediný zostávajúci bod a zabezpečil si víťazstvo v treťom sete 25:21.

Blue Devils teraz zamieria na budúci víkend do Glens Falls na semifinále. Bazénová hra o semifinále sa začína budúcu sobotu ráno o 8:30, pričom otvárací ceremoniál začína o 7:45.