Victor girls volejbalové víťazstvo v roku 2021 na štátnom šampionáte triedy AA

Dievčenský volejbalový tím Victor Blue Devils môže poslať do vienka ďalší transparent, v nedeľu predpoludním vyhrali Modrí diabli v roku 2021 štátny titul triedy AA nad Massapequa 3:1. Pre Victor je to ich prvá dievčenská volejbalová štátna koruna od roku 2009. Je to celkovo ich tretí štátny titul v dievčenskom volejbale a prvý v triede AA. Pre tím to dopĺňa príbeh o vykúpení pre seniorov v tíme, z ktorých mnohí boli v kádri v roku 2018, kde Modrí diabli prišli len krátko.

Prvý set zápasu sa ukázal ako napínavý. Victor skočil do vedenia setu skoro, ale Massapequa sa dokázal udržať a v jednom momente prehrával 20-18. Po niekoľkých ďalších bodoch si Chiefs zavolali timeout a Victor viedol 23-21. Ukázalo sa, že to bol márny krok, pretože Blue Devils si dokázali udržať Massapequa na vzdialenosť paže, aby vyhrali set 25:23. Druhý set sa začal podobne ako prvý, Victor si držal náskok 14:10, potom využil všetky sily v sete, vyhral 25:14 a rýchlo sa dostal do vedenia 2:0.

Massapequa neodíde potichu a Chiefs by potrebovali veľký tretí set, aby zostali nažive. Victor nedokázal celkom držať krok s Chiefovým tempom v treťom sete a Massapequa takmer odzrkadlil druhý set na Blue Devils, ktorý vyhral set 25-15 a znížil skóre zápasu na 2-1. Pre Victora by bol štvrtý set kritický, keďže Chiefs mali dynamiku od tretieho setu. Útok Modrých diablov prišiel rýchlo a držali nohu na plyne, aby udávali tón štvrtého setu. Victor sa dostal do vedenia a udržal ho mimo dosahu pre Massapequa, keďže Chiefs dopísali timeout a Victor viedol 17-12. Bol by to posledný krok na Chiefs, pretože Victor sa stiahol a získal set a zápas 25:15.

program play-off toronto blue jays

Víťazstvom Victora 3:1 zavŕši pre Modrých diablov skutočne rozprávkovú sezónu. Vrátane turnajov počas celej sezóny a po sezóne, ako aj zápasov bežnej sezóny, Victor zakončí sezónu s pôsobivou bilanciou 45-1, vrátane 9-1 v ligovej hre. Predovšetkým, šampióni sekcie V triedy AA teraz pridávajú do sezóny najpôsobivejší titul, šampióni štátu New York.