Po pomalom štarte sa Syracuse prebúdzajú, aby porazili Boston College 21:6 (úplné spravodajstvo)

Courtney Jackson prešla okolo prvej vlny obrancov Boston College, prestrihla ho naľavo a potom sa vrátila vpred po postrannej čiare. Keď hľadisko Homecomingu jasalo a postavilo sa na nohy, muž zo Syrakúz, ktorý sa vrátil z futbalu, bol v tieni jeho cesty do koncovej zóny.

Jeden z loptových chlapcov SU, nadšený z toho, že videl tretí touchdown tímu v čase 4:53, preskočil celú cestu za bránkovú čiaru, kým sa rozbehol k bránkovej tyči a ťukol si futbalovou loptou o hlavu.

Jackson, ktorý nahradil zraneného Trebora Pena, zasadil posledný úder v 21-bodovej tretej štvrtine Orangeu. Po bezgólovom skóre v prvých 30 minútach hry SU predviedla po polčase tri výbušné skórovanie a nakoniec porazila Eagles 21:6.

Najprv to bol vynikajúci beh späť Sean Tucker, ktorý sa rútil stredom na 51-yardový touchdown. Potom si quarterback Garrett Shrader udržal 3. a 1. RPO a predbehol obranu BC a dosiahol skóre 48 yardov. A po ďalšej zastávke zo strany obrany SU Jackson umiestnil laserový lúč puntu, aby uzavrel úsek 21-0.

Vďaka víťazstvu sú Syracuse (5-4, 2-3 ACC) teraz len jedno víťazstvo od toho, aby sa stali oprávnenými na bowling prvýkrát od roku 2018. Po neskorej zbohom sa Orange vráti do akcie v Louisville 13. novembra pred cestovanie do 20. miesta v štáte Severná Karolína a zavŕšenie ročníka domácim stretnutím proti Pittsburghu.

SU, ako to bolo od chvíle, keď hlavný tréner Dino Babers v 4. týždni vymenil rozohrávačov z Tommyho DeVita na Shradera, sa tvrdo oprel do zápasu na zemi proti Boston College (4-4, 0-4).

Tucker zaznamenal svoj programový rekord siedmy beh na 100 yardov v rade, pričom sa opieral o nájazdy 51, 41 a 37 na ceste k cieľu s kariérnym maximom 207 yardov na 26 nosičoch. Shrader prekonal 100 rushing yardov, ktoré získal štvrtýkrát vo svojich šiestich štartoch, našiel bežecké pruhy aj napriek nahromadenému boxu Eagles, ktorý poskytoval SU mužov na perimetri viackrát ako nie. Aj keď sa vezme do úvahy metráž vrecia, prevod štátu Mississippi trval viac yardov (78), ako hodil (65).

Zatiaľ čo rýchly úspech Syracuse sa neuskutočnil až po prestávke, vytrvalá obrana Orangeu umožnila Babersovi a ofenzívnemu koordinátorovi SU Sterlinovi Gilbertovi držať sa plánu hry tým, že udržala BC mimo koncovej zóny.

Okrem hviezdnej hry, Zaya Flowersa, ktorý robil sporné úlovky v poli proti mužom, SU urobil niekoľko výpadkov na tejto strane lopty.

Rozohrávači BC Dennis Grosel a Emmett Morehead spolu prešli 15 z 32 na 180 yardov, pričom získali päť vriec. Eagles mali v priemere len 1,8 yardu na prenos s dĺžkou 11. Starší defenzívny tím Kinsley Jonathan zaznamenal tri vaky s linebackerom Stefonom Thompsonom (1,5) a defenzívnym hráčom Codym Roscoem (0,5) tiež spôsobili zmätok v zadnom poli.

rafting na divokej vode

Ofenzíva Syracuse – opierajúca sa o provizórnu útočnú líniu s dvoma najlepšími prispievateľmi – nedokázala udržať skóre v štvrtej štvrtine. Ale BC to nedokázalo dobehnúť.

Jedna príležitosť v červenej zóne bola posunutá na 4. a 40. po snape cez hlavu quarterbacka a Jonathanovom poslednom saku dňa. A ďalšia, posledná šanca na zalapanie po dychu o päť minút, sa zastavila na 4. a gól viedol obranca tímu 1. SU Geoff Cantin-Arku, ktorý sa postavil na nohy, aby spečatil výhru Travisa Levyho.

ODKAZY ZHRNUTIA HRY:

NAJLEPŠIE HRY:

TLAČOVÁ KONFERENCIA DINO BABERS:

nemecká reštaurácia canandaigua new york

POLOVICA:

NÁHĽAD HRY:

Syracuse sa pokúsi urobiť ďalší krok k zisku 13. zápasu, keď bude v sobotu o 15:30 v Carrier Dome hostiť odvekého rivala Boston College. Niekoľko bývalých hráčov bude po ruke, pretože univerzita oslavuje víkend Orange Central/Homecoming. Od roku 1949 má Orange v hrách Orange Central/Homecoming celkovo 41-29 (0,586).

Teraz máme príležitosť vrátiť sa domov na Homecoming versus Boston College a Jeff Hafley, povedal Babers. [Je to] tím, s ktorým máme veľa histórie. Tešíme sa, že sa takpovediac vrátia „starí ľudia“. Pozerám sa na internet a vidím, že všetci chalani sa vracajú. Bude to pekný dav. Tešíme sa, že sa vrátime do Dome a zahráme si ďalšiu hru doma.

Boston College vstupuje do sobotňajšieho zápasu so skóre 4:3, 0:3 v hre ACC. Eagles sú druhým najčastejším súperom Syracuse zo súčasných tímov ACC (54), za Pittsburghom (76). Orange má v historickej sérii výhodu 32:22.