Návrat Amerks v Utica zaostáva

Neskorá rally Rochester Americans (8-6-0-0) skončila krátko, pretože Amerks predčasne zaostali za prvým Utica Comets (13-0-0-0) a už sa nedokázali zotaviť. v sobotu v Adirondack Bank Center rozhodol o 5:3 pre jediný neporazený tím AHL.

Tento zápas bol prvým zo vzájomného stretnutia oboch tímov, pričom ďalší zápas bol naplánovaný na stredu 24. novembra.

Rochester sa dostal medzi víťazov zápasov v ôsmich z predchádzajúcich 12 zápasov a od začiatku sezóny 2016-17 Amerks nazbierali aspoň jeden bod v 30 z posledných 47 zápasov proti Utica.

Útočník Brendan Warren zaznamenal svoj druhý gól v sezóne, aby začal bodovať za Amerks, kým bývalý kométa Josh Teves pridal druhý gól v strednom framu. Peyton Krebs strelil svoj prvý gól ako Amerk počas poslednej časti regulácie od Jacka Quinna a JJ Peterku.

Ukko-Pekka Luukkonen (4-6-0) zastavil 15 z 19 striel, ktorým čelil, než ho nahradil Michael Houser (0-1-0) 5:42 v druhej tretine. Houser s úľavou dokončil noc deviatimi zákrokmi.

Chase De Leo, vedúci komét, ktorý získava body, sa vrátil do zostavy po vynechaní posledných piatich zápasov a nazbieral si pár bodov (1+1), kým Ryan Schmelzer vytvoril aj viacbodový zápas s dvoma asistenciami. Graeme Clarke a bývalý Amerk Brian Flynn uzavreli skóre tímu Utica.

Brankár Akira Schmid (6-0-0) predĺžil svoju víťaznú sériu na šesť zápasov do začiatku sezóny, keď v zápase dosiahol 34 zákrokov.

Utica potrebovala len 25 sekúnd po úvodnom vhadzovaní, aby sa dostala na palubovku, keď Foote vystrelil z vrcholu kruhu po porušení icingu. Foote zhromaždil puk po vhadzovaní Schmelzera a získal tretinu v sezóne.

vstupenky na koncerty justina Biebera 2016

Domáci zvýšili náskok na 3:0 po dvoch presilovkových góloch predtým, z ktorých prvý prišiel v závere prvej tretiny a následne opäť na úvod druhej, resp.

Kométy pridali ešte jeden gól, keďže kluby korčuľovali so štyrmi korčuliarmi na stranu. Rochester vyviezol puk do útočného pásma, no A.J. Greer spôsobil obrat ešte predtým, ako Frederik Gauthier odovzdal prihrávku z hracej plochy na jar Clarke vo svojej štvrtej sezóne, aby z nej vyhral zápas 4:0.

Po 5:42 strednej tretiny Houser nahradil Luukkonena.

Houserova noc sa nezačala ľahko, pretože bol okamžite testovaný 2 na 1 čudným mužom, čo viedlo k tomu, že Flynn premenil po bekhende na svoj tretí gól v sezóne, pričom do konca tretiny zostávalo 5:50.

Rochester však neodišiel potichu, pretože Warren a Teves v posledných minútach druhej tretiny skórovali v pomere 3:11, čím znížili manko Rochesteru na 5:2 v poslednej časti hry.

Amerks pokračovali v tlaku, keď dostali pár presilových hier, a kým mali výhodu dvoch hráčov 5 na 3, Peterka a Quinn si vymieňali prihrávky predtým, ako Quinn poslal jednorazový signál cez slot Krebsovi. Krebsov gól bol druhý v kariére AHL a zároveň prvý v sezóne.

Quinn s hlavným pomocníkom nazbieral v posledných 17 zápasoch uplynulej sezóny 21 bodov (9+12), zatiaľ čo Peterka má od 30. októbra 10 bodov (3+7).

Nanešťastie pre Rochester, napriek tomu, že počas posledných 20 minút regulácie prekonal Uticu 15-3, bolo by to tak blízko, ako by sa im to podarilo, pretože Schmid a Comets prežili neskorý tlak na víťazstvo 5-3.

Amerks hľadajú vykúpenie, keď dokončia dvojzápasový set v odvetnom zápase proti Comets v stredu 24. novembra v Adirondack Bank Center. O 19:00 hod. súťaž bude štvrtým z 12 naplánovaných stretnutí medzi týmito dvoma klubmi v tejto sezóne a bude sa vysielať naživo na staniciach The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester, ako aj na AHLTV.