Amerks vyhrá nad Bears 7:3

Američania z Rochesteru (10-6-0-0) sa dostali do vedenia 4-0 a už sa nikdy neobzreli na cestu k víťazstvu 7-3 proti Hershey Bears (8-6-2-1) v piatok večer. bitka základných franšíz American Hockey League v The Blue Cross Arena.

Amerks dosiahli sezónne maximum, štyri góly v presilovke a šesť rôznych hráčov predviedlo viacbodové výkony. Tento zápas bol 461. stretnutím dvoch najstarších tímov AHL v histórii a bol prvým v Rochestri od 23. októbra 2019. Rochester, ktorý vyhral celkovo 10 z posledných 15 zápasov, získal za víťazstvo aspoň jeden bod. šesť z posledných 11 zápasov s Bears sa datuje do kampane 2016-17, pričom v tomto období hrali 5-5-1-0.

Jack Quinn a Mark Jankowski zaznamenali každý gól a dve asistencie, kým Peyton Krebs skončil s tromi asistenciami. Viacbodový zápas zaznamenali Michael Mersch (2+0), Ethan Prow (0+2) a JJ Peterka (0+2). Mason Jobst, Sean Malone a Ryan MacInnis skompletizovali skóre po jednom góle. Oskari Laakonen a Josh Teves si pripísali asistenciu.

Brankár Ukko-Pekka Luukkonen (6-6-0) sa predstavil ôsmy z posledných deviatich zápasov a celkovo 12. Fínsky sieťový hráč čelil 40 strelám, z toho 27 počas posledných 40 minút hry a vychytal svoje šieste víťazstvo v sezóne. Luukkonen je delený na šiestom mieste v AHL v počte víťazstiev a štvrtý v oboch odohraných minútach (685) a odohraných zápasoch (12).

V noci s dvoma asistenciami sa Joe Snively pustil do útoku Bears, zatiaľ čo Mason Morelli, Garrett Pilon a Kody Clark zapálili lampu. Od začiatku novembra zaznamenal Snively sedem gólov a sedem asistencií za 14 bodov, pričom v tomto období vyprodukoval tri trojbodové zápasy a päť viacbodových pokusov.

V úvodnom frame sa oba kluby spojili na 52 trestných minút a Amerks si vybudovali náskok 3:0. Dvaja Rochesterovci prišli cez mužskú výhodu a ďalší prišli sekundy po presilovej hre.

Mersch strelil dva z troch gólov vo svojom druhom viacgólovom zápase sezóny. Bolo to jeho prvýkrát, čo skóroval dvakrát v rovnakom období od 24. marca 2017 ako člen Ontario Reign. Kapitán tímu Amerks teraz za posledných 14 zápasov zaznamenal 16 bodov (9+7) a päť viacbodových výjazdov, aby sa posunul na druhé miesto v tíme v bodovaní.

Rochester zvýšil svoju prevahu na štyri za stavu 16:09 v druhej tretine, keď Malone zaútočil krížom cez ľad od Peterku a Tevesa.

Hershey vymazal nulu na výsledkovej tabuli v posledných 30 sekundách rámca, keď Clark a Snively nastúpili v hre 2 na 1.

V prvých ôsmich minútach záverečnej strofy pridali Bears dva góly s rozdielom menšej ako minúta, aby kontrovali Jobstovi presilovkové skóre na 4:09.

todd a laura kuchári čistý majetok

Po tom, čo Hershey zvýšil skóre na 5:3, Rochester odpovedal ďalšími dvoma gólmi, aby hru dostal mimo dosahu, keďže Quinn a Jankowski zaznamenali svoj desiaty a štvrtý gól v sezóne.

NAJLEPŠIE HRY:

Amerks uzatvárajú týždeň troch zápasov, keď v sobotu 26. novembra podniknú svoj prvý výlet sezóny na Lekársku univerzitu v Upstate, aby sa zúčastnili Syracuse Crunch. O 19:00 hod. súťaž bude druhým z 12 naplánovaných zápasov medzi dvoma rivalmi Severnej divízie a celá akcia sa bude vysielať naživo na staniciach The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester, ako aj na AHLTV.