Amerks podľahli Marlies, 4-1

Rochester Americans (5-3-0-0) sa v úvode tretej tretiny stiahol o jeden gól, no hosťujúce Toronto Marlies (4-4-0-0) skórovalo dvakrát v poslednej minúte a zavŕšilo piatkové víťazstvo 4-1. v The Blue Cross Arena.

Dnešná prehra podľa pravidiel s Marlies bola prvou Rochesterom doma proti Torontu od 15. decembra 2017. Amerks vstúpili do zápasu 5-0-1-0 v šiestich predchádzajúcich stretnutiach medzi klubmi vo Flower City. Napriek prehre vyhral Rochester päť z posledných siedmich zápasov a zostal druhý v tabuľke Severnej divízie AHL.

Útočník nováčika JJ Peterka strelil jediný gól Rochesteru v zápase 3:36 do posledného frame od Seana Malona a Ethana Prowa. Tento gól dáva prvému nemeckému krídelníkovi deväť bodov (2+7) v ôsmich zápasoch, vrátane siedmich najlepších asistencií v tíme.

Peyton Krebs, ktorého vo štvrtok ráno získalo Buffalo Sabres, debutoval v Amerks. 20-ročný útočník začal súťaž centrovaním Michaela Merscha a Ryana MacInnisa. Obranca Mattias Samuelsson viedol všetkých korčuliarov Rochesteru s piatimi najlepšími výstrelmi v kariére.

Brankár Ukko-Pekka Luukkonen (2-3-0) zastavil 18 z 20 striel, ktorým čelil, no po prehre sa vyrovnal, keď sa objavil vo svojom piatom vystúpení v kampani.
Kirill Semjonov (0+2) a Brett Seney (1+1) doviedli Marlies k víťazstvu, keďže dosiahli svoj druhý a tretí viacbodový výkon v sezóne. Josh Ho-Sang strelil konečný víťazný gól neskoro v druhej tretine predtým, ako skóre uzatvorili Mikhail Abraham a Alex Steeves, keď v posledných 60 sekundách regulácie obaja strelili gól do prázdnej brány.

Brankár Erik Källgren zaznamenal svoj tretí, viac ako 30-násobný výkon v sezóne a zlepšil sa na 3-2-0, čo zahŕňa dve víťazstvá v rade.

Rochester zaznamenal 10 z prvých 12 striel v prvej tretine, boli to však Marlies, ktorí prerušili bezgólový zápas s 2:52 zostávajúcimi v kádri pri power-play. S Torontom v mužskej výhode po dvojitej mollovej pre vysoko prilepené, Semjon Der-Arguchintsev vystrelil z pravého bodu na strelu medzi body vhadzovania. Keď sa puk dostal na Seneyho hokejku, ten sa presmeroval do siete na svoj piaty gól v sezóne.

Počas druhej tretiny hry si oba tímy vypracovali množstvo šancí na skórovanie, keď sa oba kluby spojili na 23 striel, no brankári držali zápas o jeden gól, kým sa Toronto neprelomilo.

Keď sa strofa zmenšovala, Amerks hľadali ďalšiu príležitosť na skórovanie, kým Bobby McMann nezablokoval strelu hlboko v zóne Marlies. Po tom, čo krídelník zbieral puk, upratal ho po dĺžke ľadu, ale Semjonov ho zrazil do rohu po Luukkonenovej ľavici. Peterka šprintoval dole, aby zablokoval centrovanú prihrávku, ale Ho-Sang zastrešil fínskeho hráča do siete a zdvojnásobil náskok Toronta, keď do konca tretiny zostávalo 18 sekúnd.

Rochester vyšiel z prestávky 2:0, ale Peterka čoskoro inkasoval prihrávku od Malonea pri korčuľovaní cez neutrálnu zónu. Krídelník vstúpil do útočného pásma a keď sa dostal na vrchol kruhov, použil obrancov Marlie ako zástenu pred tým, ako zaznamenal svoj druhý výsledok v sezóne.

Amerks sa v priebehu posledných 17 minút snažili nájsť vyrovnanie, ale Marlies tento pokus odmietli, pretože Abraham aj Steeves spečatili víťazstvo, zatiaľ čo Luukkonen bol vytiahnutý za ďalšieho korčuliara.

NAJLEPŠIE HRY:

Po tom, čo sezónu začali ôsmimi zápasmi v Severnej divízii, Amerks absolvovali svoj jediný výlet v sezóne do arény Mohegan Sun na Casey Plaza, kde sa v stredu 10. novembra stretli s Wilkes-Barre/Scranton Penguins. O 19:05. Zápas bude prvým z dvoch stretnutí týchto dvoch klubov v tejto sezóne a bude sa vysielať naživo na 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester, ako aj na AHLTV.