Amerks vedú medzi Phantoms v rozstrele

Útočníci nováčika Jack Quinn a JJ Peterka oslnili vo svojom prvom rozstrele sezóny a priviedli Rochester Americans (8-5-0-0) k víťazstvu 5-4 nad Lehigh Valley Phantoms (3-8-3-1). Piatok v The Blue Cross Arena.

Vďaka výhre vyhrali Amerks osem z posledných 12 zápasov, z toho štyri na domácom ľade. Rochester sa môže pochváliť bilanciou 3-0-1-0 proti Lehigh Valley za posledných päť rokov v rámci Flower City a zároveň získal aspoň jeden bod v šiestich z posledných ôsmich zápasov proti Phantoms z 30. decembra 2016. 4-2-1-1 cez toto rozpätie. V každej z ôsmich súťaží v tomto úseku strelil víťazný tím aspoň tri góly.

Útočník Brett Murray strelil svoj štvrtý a piaty gól v posledných piatich zápasoch, zatiaľ čo Peterka a Linus Weissbach strelili svoje štyri celkovo v kampani. Oskari Laaksonen, Ethan Prow, Sean Malone, Mattias Samelsson, Josh Teves a Quinn zaznamenali po jednej asistencii.

Brankár Michael Houser zaznamenal svoj prvý štart v AHL v tejto sezóne a siedmy od konca ročníka 2016-17. Noc zakončil s 28 zákrokmi navyše k dvom, ktorým čelil v rozstrele, aby získal víťazstvo.

Vedúci bodový zisk Phantoms Morgan Frost dosiahol sezónne maximum v troch bodoch (1+2), zatiaľ čo Garrett Wilson, Connor Bunnaman a Gerry Mayhew skórovali pri porážke v rozstrele. Dnešná prehra nad rámec predpisov bola pre Lehigh Valley štvrtá v tejto sezóne, no prvá v súťaži zručností.

Netminder Felix Sandstrom (3-5-3) sa objavil vo svojom 12. vystúpení na čele ligy a napriek 20 zákrokom, z ktorých jeden bol aj v rozstrele, utrpel prehru.

Rochester, ktorý strelil dva góly v tretej tretine, aby zmazal jednogólové manko, videl Phantoms remízu na 4:4 s 1:27 do konca regulácie, aby si vynútili predĺženie. Na hracej značke Lehigh Valley nechali vytiahnuť Sandstrom, zatiaľ čo tímy mali bokom štyroch korčuliarov.

phil hellmuth čisté imanie forbes

Počas predĺženia mali Amerks puk väčšinu úvodného zápasu tri minúty, kým sa im odpískalo porušenie pravidiel pri nastupovaní s časom 2:05 na hru.

Pri následnej presilovej hre držali Phantoms puk v útočnom pásme takmer celý trest. Obrancovia Casey Fitzgerald, Samuelsson, Teves a Prow spolu s útočníkmi Michaelom Merschom a Markom Jankowskim nedovolili strelu posunúť hru do rozstrelu.

Quinn otvoril súťaž zručností, keď dal Rochesterovi skoré vedenie 1:0 oslnivým ťahom predtým, ako Houser poprel Mayhewa a Frosta. V treťom kole Peterka spečatil víťazstvo v rozstrele, keď zdolal Sandstroma na blokárskej strane.

Rochester začal prvú tretinu s dvojgólovým náskokom, keď Murray a Weissbach skórovali v rozdiele 5:17 a domáci tím viedol 2:0 za stavu 7:34. Lehigh Valley však kontroval tromi priamymi súčtami a dostal sa do vedenia 3-2 v posledných 20 minútach regulácie, vrátane dvoch gólov s odstupom 12 sekúnd.

Počas tretej tretiny však Amerks, ktorí zmenili scenár z druhej tretiny, keď boli presiloví 19:4, obmedzili Phantoms na iba tri strely, kým Murray a Peterka získali späť vedenie Rochesteru 4:3.

Neskoro v tretine si Mayhew vynútil predĺženie, kým Quinn a Peterka spečatili víťazstvo počas rozstrelu.

NAJLEPŠIE HRY:

Amerks začínajú dvojzápasový set proti neporazenému Utica Comets v sobotu 20. novembra v Adirondack Bank Center. Hrací čas je naplánovaný na 19:00 hod. začne a bude sa vysielať naživo na staniciach The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester, ako aj na AHLTV.