Amerks podrazili Senators, 7-3

Útočníci Mason Jobst (1+1) a Brandon Biro (0+2) zaznamenali vo svojich debutoch v sezóne každý z nich viacbodové úsilie, ale Rochester Americans (2-2-0-0) upustili od 7-3 pre Severnú divíziu. rival Belleville Senators (3-2-0-0) v stredu večer v CAA Arene. Prehra podľa pravidiel bola prvou Amerks z 10 cestných zápasov všetkých čias proti Belleville, ktorí vstúpili do zápasu s bilanciou 6-0-3-0.

Počas prvých 19 zápasov všetkých čias s Senators strelil Rochester dva alebo viac gólov v 16 zápasoch, čo zahŕňa 11 zápasov, v ktorých dosiahol štyri alebo viac bodov.

Okrem viacbodových výjazdov Bira a Jobsta posunul Jack Quinn svoju bodovú sériu na štyri zápasy do začiatku sezóny, keď si pripísal sekundárnu asistenciu pri góle Michaela Merscha v presilovej hre. Počas prvých štyroch zápasov sezóny zaznamenal Quinn sedem bodov (4+3), čo je len dva od vedenia ligy medzi všetkými nováčikmi v AHL, a celkovo získal 10 bodov (4+6) v posledných siedmich zápasoch od r. kampaň 2020-21.

Peter Tischke tiež debutoval v Amerks, zatiaľ čo brankár Ukko-Pekka Luukkonen (1-2-0) nastúpil po tretie v sezóne a skončil s 23 zákrokmi.

Egor Sokolov, ktorý do prvých štyroch zápasov sezóny vstúpil bez bodu, zaznamenal štyri body v kariére (2+2), zatiaľ čo Jake Lucchini (1+2), Cole Reinhardt (0+2) a Jacob Bernard -Docker (2+0) všetci mali viacbodové úsilie. Coby Williams a Andrew Agozzino uzatvorili skóre vo výhre, zatiaľ čo sieťový hráč Kevin Mandolese (1-1-0) v prvom ročníku zastavil 30 z 33 striel, ktorým čelil, aby získal svoje prvé víťazstvo v sezóne.

Tri góly v úvodnej tretine si Belleville preniesol do medzihry vedenie 3:0. Bernard-Docker zaznamenal prvý nočný výsledok 3:52 v zápase, ktorý znamenal štvrtýkrát v tejto sezóne, kedy Senators strelili prvý gól v zápase.

Po spätných úderoch Bernarda-Dockera a hráča od Agozzina v čase 15:41 prvej tretiny Williams prvý v sezóne tlmil Belleville do prevahy 4:0, pričom v strednom frame zostávalo 13:32. .

Rochester však hneď nato odpovedal, keď Craggs odpálil puk zo stredu svojho prvého v sezóne od Bira a Jobsta.

Craggs strelil prvý gól v drese Amerku, zatiaľ čo Jobst si v tejto sezóne pripísal prvú asistenciu za Rochester.

Amerks pokračovali v tlaku, aby odstránili manko 4:1, keď tri po sebe idúce presilové hry, ktoré zahŕňali výhodu piatich proti trom počas 61 sekúnd.

Pri treťom priestupku Rochester využil, keď Mersch presmeroval strelu, keď bol pred Mandoleseom, pričom v tretine zostávalo 6:09. Pred úvodným tečom od Laaksonena Quinn nacentroval prihrávku pre modrého hráča, aby získal primárnu asistenciu.

Senators kontrovali dvojicou gólov Sokolova a v čase 5:28 tretej tretiny získali späť štvorgólový náskok.

Rochester dokázal znížiť skóre o jeden, keď Jobst kormidloval pri strele Brandona Davidsona vo svojej prvej kampani. Gól bol jeho prvým s Amerks a prvým od 15. mája ako člen Binghamton Devils.

Napriek tomu, že čelil deficitu 6-3, Luukkonen bol stiahnutý o ďalšieho útočníka, no pár sekúnd po tom, čo sa z ľadu odlepil sieťový strážca, Belleville spečatil víťazstvo, keď Lucchini skóroval do prázdnej siete.

NAJLEPŠIE HRY:

Amerks pokračujú vo svojom štvorzápasovom kanadskom švihu v piatok 29. októbra v prvom zo zápasových stretnutí proti Laval Rocket na Place Bell. O 19:00 hod. zápas bude prvým medzi týmito dvoma tímami od 28. februára 2020 a bude sa vysielať naživo na The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester, ako aj na AHLTV.y