Cornell porazil Browna v predĺžení 3-2

Biblia hovorí, že hazardné hry sú hriech

Juniorský útočník Matt Stienburg strelil dva góly, vrátane svojho druhého víťazného predĺženia len v siedmom zápase sezóny, aby pozdvihol mužský hokejový tím Cornell k víťazstvu 3:2 nad Brownom v piatok večer na Lynah Rink.

Box skóre

Cornell (6-1, 4-1 ECAC Hockey, 2-1 Ivy League) — ktorý vstúpil do víkendu na deviatom mieste v ankete USA Today/USA Hockey Magazine a na 10. mieste v prieskume USCHO.com – nikdy nezaostal vo svojom štvrtom víťazstve za sebou hra. Ale Big Red musel prežiť veľa úzkostných momentov, keď sa Brown (1-3, 1-3, 1-2) zhromaždil, aby si vynútil extra frame.

Všetko sa zastavilo v predĺžení troch proti trom, kde sa Big Red pri svojom prvom nájazde do nového formátu NCAA zlepšil na 3:0, aby po riadnom hracom čase prerušil nerozhodný stav. Hra sa začala tým, že juniorský obranca Sam Malinski zasadil veľký zásah do Cornellovej modrej čiary, aby narušil Brownov postup pri puku. Medvede udržali zónu, no snažili sa natlačiť puk do štrbiny, no Stienburg zachytil prihrávku a založil protiútok.

Stienburgova prihrávka poslala Andreeva rýchlo na ľavú stranu neutrálnej zóny, zatiaľ čo Malinski – ktorého striedanie sa blížilo k celej minúte – sa vyhol zmene tak, že rýchlo prešiel okolo lavičky Big Red a do zóny. Andreev nikdy nedokázal nájsť predchádzajúcu dráhu k Malinskému, ale jeho nájazd na sieť si vynútil rýchly ústup od všetkých Brownových obrancov a Andreev využil priestor na to, aby sa pritiahol a vmanévroval do slotu. Oneskorený útok umožnil Stienburgovi nájsť si priestor v kruhu na svojom krídle, kde ho Andreev našiel perfektnou prihrávkou na jednorazovku, ktorú Stienburg prehnal okolo blokára brankára Browna Mathieua Carona.

Stienburg bol tiež zodpovedný za prvý gól Big Red, keď do konca prvej tretiny zostávalo 59,9 sekundy. Pri góle asistovali aj Andreev, ktorý sa môže pochváliť 10 bodmi za posledné tri zápasy, a čerstvý obranca Hank Kempf. Len 21 sekúnd do druhej tretiny to bol útočník druhého ročníka Kyle Penney, ktorý strelil tretiu časť sezóny a zdvojnásobil náskok.

potravinové lístky v New Yorku

Keď sa však hra v druhej tretine presunula z primárne hry piatich proti piatim na hru posiatu presilovými hrami, Medvede si našli cestu späť do hry.

Bol som sklamaný z toho, ako naši chlapci hrali dnes večer po prvej tretine, povedal Mike Schafer ’86, hlavný tréner mužského hokeja Jay R. Bloom ’77 v Cornell. Myslel som si, že to dosť pripomína zápas o Union (12. novembra) – vyšli sme a boli sme hrozní v presilovej hre, keď sme strelili druhý gól. ... Myslím, že sme si mysleli, že to bude jednoduchšie, ako to bude.

Potom, čo Big Red premárnil prvé dve presilové hry v hre, kyvadlo sa otočilo späť k Bears – a oni to využili. Cole Quisenberry skóroval na výhodu muža v polovici zápasu, potom Michael Maloney skóroval pri odraze a vyrovnal stav zápasu na 16:23 a hral do tretice.

Hneď ako získame náskok, chceme si ho udržať. Ale nie je to ľahké a máme mladý tím a myslím si, že to všetko je súčasťou rastúceho procesu, povedal Stienburg. Celkovo sme vyhrali a to je to, čo chceme urobiť, ale chceme si to tam trochu uľahčiť a nemusíme ísť do predĺženia.

Ale keď bolo Cornellovo zabitie penaltou najviac potrebné na veľkú penaltu len asi dve minúty po góle Maloneyho, splnilo sa to. Nate McDonald urobil v noci tri zo svojich 30-tich zákrokov, ktoré dosiahol v kariére, aby pomohol zabiť Brownovu príležitosť a nakoniec pomohol Big Red vyhrať v predĺžení.

hlásia nemocnice uhryznutie psom

Päťminútová PK bola pre nás naozaj veľká. „Na lavičke nás postavilo veľa chlapcov,“ povedal McDonald. Keď sa chlap takto zrúti, je to len príležitosť pre ostatných, aby si vybrali chlapa. Myslím, že to je to, čo sme dnes večer urobili.

Stienburg s piatimi gólmi prevzal vedenie tímu v počte gólov a zároveň rozšíril svoju bodovú sériu na šesť najlepších zápasov kariéry – vrátane ôsmich bodov v posledných troch zápasoch. Kempfova asistencia posunula jeho bodovú sériu na štyri zápasy.

Cornell sa dostal do nerozhodného stavu o prvé miesto v ECAC Hockey s nečinným Harvardom, pričom obom tímom dal v piatich zápasoch 11 bodov. The Big Red bude mať príležitosť prevziať vedenie samostatne v sobotu, keď sa o 19:00 stretne s Yale. v poslednom skutočnom domácom zápase tímu na Lynah Rink po viac ako dvoch mesiacoch.