Cornell odkorčuľoval s víťazstvom nad Unionom

Po kontroverznom zvrate pri góle Unionu na konci tretej tretiny, ktorý by zápas vyrovnal, mužský hokejový tím Union College rozhodol v piatok večer na Lynah Rink 5:2 na Cornellovu dvojku.

Holanďania sa v závere druhej tretiny prebojovali z manka 3:0, pričom do konca tretej tretiny zdanlivo vyrovnali stav 3:3. Trénerský tím Cornella však hru spochybnil a vynútil si kontrolu gólu, v ktorom sa funkcionári domnievali, že Union skóroval nezákonne, a zvrátili výzvu na ľade, čím Cornellovi prinavrátili vedenie 3:2.

Union pokračoval v boji v posledných minútach hry; snaží vynútiť nadčasy. Keďže sa však Union rozhodol pre prázdnu bránku, Big Red skóroval dvakrát v posledných 30 sekundách hry a zvýšil tak konečné skóre na 5:2.

Dvojka Big Red v prvej tretine vyzerala ako jeden z popredných tímov v krajine, v prvých 11 minútach dvakrát skórovala a v kádri prekonala Union 13:1. Ako sa však hra na Unione začala vracať po týždni mimo súťaže.