Cornell vyhodí SUNY-Dillí, 114-57

Mužský basketbalový tím Cornell dosiahol školský rekord 22 3-bodov a otvoril svoj domáci program víťazstvom 114:57 nad SUNY-Dillí vo štvrtok večer v Newman Arena. Päť hráčov dosiahlo dvojciferné čísla pre Big Red, ktorí vyrovnali svoj rekord na 1:1 v sezóne.

Rozpis zápasov rochester red wings na rok 2021

Chris Manon zaznamenal 17 bodov, šesť doskokov, tri asistencie, dve krádeže a zablokovanie strely za 13 minút z lavičky, zatiaľ čo Greg Dolan zaznamenal 16 bodov, šesť doskokov a šesť asistencií bez striedania. Nazir Williams nazbieral 12 bodov, Keller Boothby 11 so štyrmi asistenciami a Isaiah Gray strelil 10. Žiadny hráč Cornell nevidel viac ako 18 minút akcie a 14 zo 16 oblečených skórovalo. Cornell asistoval pri 31 zo svojich 39 vedier, keď domáci tím vystrelil celkovo 57 percent z podlahy a napojil sa na 48 percent zo 46 3-bodových pokusov, čo zodpovedá školskému rekordu pre väčšinu striel mimo oblúka. 31 asistencií je nerozhodne o druhom v zápase v histórii školy.

Cornell viedol po polčase 55:34 a na začiatku druhého polčasu to premenil na rezervu. Big Red potom po polčase trafil 13 z 21 3-bodov, keď nastrieľal 59 bodov a šiel 13:0 po tom, čo hostia skórovali ako prví a otvorili polčas a zvýšili svoj náskok na 32 (68:36) štyri minúty. Deväť rôznych hráčov Big Red zasiahlo v druhom polčase aspoň jednu trojku, keď Cornell strelil 69 percent z poľa ako tím.

Spolu s dvojcifernými strelcami takmer každý zohral nejakú úlohu v hre s tretím najvyšším skóre v histórii školy. Sean Hansen mal sedem doskokov, keď Cornell zdvojnásobil Broncos na palubovke (54:27), zatiaľ čo Max Watson nastrieľal tri trojky na deväť bodov. Štyria hráči získali po šesť bodov, vrátane prvých vysokoškolských bodov pre Adama Tsanga Hintona, Coopera Noarda a Josha Baldwina. DJ Nix zaznamenal prvých päť vo svojej kariére so štyrmi doskokmi, ktoré sa pridali k celkovému počtu. Ich prvú spoločnú akciu videl aj Ryan Kiachian s dvoma zablokovanými strelami, dvoma asistenciami, doskokom a krádežou za sedem minút a AK Oreke s dvoma doskami vo svojej prvej akcii.

Cornell sa vracia do akcie v pondelok, keď sa o 19:00 stretnú so Saint Francisom.