Crunch prehrali Comets 6-3

Syracuse Crunch vyslal na bránku 43 striel, no napokon ich dnes večer v Upstate Medical University Arena zdolali Utica Comets 6:3.

Prehra prerušila sériu troch víťazstiev a posunula Crunch na 4-3-1-0 v sezóne a 0-2-0-0 v sérii 14 zápasov proti Comets.

Brankár Hugo Alnefelt premenil 21 z 27 striel v sieti pre Crunch, zatiaľ čo Nico Daws získal víťazstvo so 40 zákrokmi medzi potrubiami pre Comets. Špeciálne tímy Syracuse išli 2:7 na presilovú hru a 1:3 na zabitie z pokutového kopu.

Kométy otvorili skóre presilovkovým gólom na 6:03. Nate Schnarr prihral na bránkovej čiare puk Chaseovi De Leovi. Jeho prihrávka krížnym pásmom následne postavila Tycea Thompsona na strelu z ľavej strany. The Crunch vyrovnal skóre o dve minúty neskôr, keď Gage Goncalves prekonal Dawsa z pravého kruhu počas čiastočného stretnutia 2 na 1 s Gabeom Dumontom.

Utica sa vrátila do vedenia tromi po sebe idúcimi gólmi, ktoré začali v polovici strednej časti. O 9:57 Graeme Clarke poslal feed pred klietku pre Jespera Boqvista, aby sa naklonil zo spodnej časti pravého kruhu. O menej ako minútu neskôr si Thompson pri príležitosti druhej šance napočítal svoju sekundu v noci. Thompson skompletizoval svoj hetrik o 11:48, keď vytrhol jednorázovku z hornej časti ľavého kruhu a zvýšil tak Comets na 4:1.

V čase 12:46 pridali Syracuse gól v presilovej hre, keď Charles Hudon pochoval jednorazovku z pravého kruhu, ale Utica odpovedala o 23 sekúnd neskôr skráteným brejkom Aarneho Talvitieho.

Crunch si pripísal ešte jeden na mužskú výhodu 3:57 do tretej tretiny. Dumont preťal štrbinu, aby presmeroval bodový výstrel Alexa Greena za Dawsa a stiahol Syracuse späť do dvoch.

Utica udusila pokus o comeback o 13:47, keď Boqvist prenechal prihrávku De Leovi, aby poslal domov z ľavej strany vhadzovania.