Crunch snap trojzápasový šmyk s výhrou 3:2 nad Hershey po predĺžení

Syracuse Crunch sa dnes večer v predĺžení v Giant Center prebojovali z dvojgólového manka na čelo Hershey Bears 3:2.

Víťazstvo zachytilo šmyk na tri zápasy a posunulo Cruncha na 2-2-1-0 v sezóne.

Brankár Amir Miftakhov získal svoje prvé víťazstvo v AHL s 29 zákrokmi v sieti pre Crunch. Pheonix Copley otočil 37 zo 40 medzi trubkami pre medveďov. Syracuse išli 2 na 6 pri presilovej hre a perfektne 3 na 3 na pokutové kopy.

Bears boli prví na palubovke tesne 1:11 do zápasu. Axel Jonsson-Fjallby prekorčuľoval puk cez modrú čiaru a zápästím z ľavého kruhu skóroval. Hershey zdvojnásobil svoj náskok v čase 12:31, keď Matt Moulson prekonal bodový zásah Codyho Fransona.

Crunch ukradol jeden späť v presilovej hre 4:35 do stredného kádra. Cole Koepke vytrhol jednorázovku z pravého bodu, ktorú zastavil Copley, ale odrazená lopta smerovala k Jimmymu Huntingtonovi, aby odpálil zo vzduchu.

Syracuse vyrovnali, aby si napokon vynútili predĺženie ďalším presilovkovým gólom 1:07 v tretej tretine. Strela ľavého bodu Seana Daya bola zblokovaná, ale Gabriel Dumont bol nízko, aby šťuchol do odrazenej lopty a napokon ju dostal za bránkovú čiaru.

Keď do konca predĺženia zostávalo 14 sekúnd, Day poslal naťahovaciu prihrávku pre Charlesa Hudona, aby sa dostal do úniku a vsietil víťaza zápasu.