J J. Peterka, Jack Quinn presadili Amerksa k výhre 5-3 nad Crunchom

Útočníci nováčika Jack Quinn a J.J. Peterka skóroval každý raz a pridal dve asistencie, čím pozdvihol Rochester Americans (1-1-0-0) k víťazstvu 5-3 nad vnútroštátnym rivalom Syracuse Crunch (1-1-1-0) v tímovej domácej sezóne 2021-22. Otvárací piatok v The Blue Cross Arena.

Vďaka tomuto víťazstvu Rochester nazbieral aspoň jeden bod v 22 z posledných 34 zápasov proti Syracuse, ktoré sa datujú od začiatku sezóny 2018-19, pričom stav 18-12-3-1. Navyše, dnešný zápas bol siedmykrát, čo Crunch slúžil ako domáci súper Rochesteru, vrátane troch za posledných päť rokov. Amerks si v úvodných domácich zápasoch proti Syracuse zlepšili na 6-1-0-0 za celý čas.

Kým Quinn aj Peterka dosiahli svoje prvé viacbodové úsilie v kampani, Sean Malone a obrancovia Ethan Prow a Josh Teves zavŕšili skóre pre Rochester. Značky Prowa a Tevesa boli ich prvými bodmi ako Amerks, zatiaľ čo Linus Weissbach získal svoj prvý profesionálny bod asistenciou pri prvom góle Rochesteru v zápase.

je ďalšia kontrola stimulov na ceste

Brankár Ukko-Pekka Luukkonen si pripísal svoj druhý štart v sieti a predviedol 21 zákrokov, aby vyrovnal svoj sezónny rekord 1-1-0, pričom zaznamenal aj asistenciu.

Útočníci prvého ročníka Simon Ryfors a Jaydon Dureau strelili svoje prvé góly v AHL, zatiaľ čo Antoine Morand pridal svoj prvý súčet sezóny za Syracuse, ktorí sú teraz v sezóne 1-1-1-0. Netminder Hugo Alnefelt sa v kampani predstavil už tretíkrát a napriek tomu, že zastavil 17 z 21 striel, ktorým čelil, utrpel stratu.

Potom, čo Crunch otvoril skóre na 4:47 v prvej strofe, Amerks odpovedali štyrmi po sebe idúcimi gólmi a uchmatli si vedenie 4-1 v čase 13:55 v tretej tretine.

Pri prvom góle Amerks od Prowa dostal Jankowski prihrávku od Weissbacha, keď zastrčil polovicu múru. Predtým, ako sa bývalý výber z prvého kola dostal k hashmarkom, prenechal puk Prowovi. Obranca šprintoval k sieti a bekhendovou strelou po pravej nohe Huga vyrovnal na 4:25 v prvej tretine.

Po prestávke získali Amerks svoj prvý náskok v noci vďaka Tevesovmu prvému značke sezóny necelé štyri minúty do druhej tretiny. Po tom, čo Crunch upratal puk na Luukkonena, nasmeroval ho na Tevesa. Obranca potom vyniesol puk po ľade a odklonil ho od koncových dosiek a potom sa rútil k jeho získaniu. Teves porazil svojich kolegov bluelinerov a posunul to za Huga.

Jediná asistencia si pripísal Luukkonen, čo znamená jeho prvý bod v kariére v AHL.

Neskôr v strofe Amerks zdvojnásobili svoj náskok a dosiahli skóre 3:1, keď sa Quinn spojil s Peterkom za stavu 13:47. Peterka zachytil uvoľnený puk v lichobežníku za Crunchovou zónou a trpezlivo čakal, kým pri ľavom vhadzovaní prihrávku Quinnovi bekhendom prihrá.

Rochester zvýšil svoj náskok na trojgólový vankúš, keď Malone úhľadne zasunul strelu do horného rohu a do konca zostávalo 6:05. Maloneov gól padol vďaka perfektnej prihrávke Peterku a Quinna.

Quinn teraz ukazuje góly v zápasoch proti sebe na začiatku sezóny 2021-22 a sedem bodov (2+5) za posledných päť zápasov z minulej sezóny.

Len 58 sekúnd po prvom góle Malonea v sezóne vsietil Morand skrátený gól predtým, ako Peterka získal svoju prvú profesionálnu značku, keď bol seknutý, keď sám korčuľoval v úniku do prázdnej bránky, zatiaľ čo Huga ťahali za korčuliara navyše.

Crunch pridali svoj posledný gól v noci s 30 sekundami do konca regulácie, ale bolo príliš neskoro, pretože Rochester získal svoje prvé víťazstvo v sezóne so skóre 5-3.

Prvýkrát od sezóny 2019/20 zamieria Amerks na sever od hranice, keď začínajú štvorzápasový kanadský cestný švih so začiatkom o 16:00. matiné v Coca-Cola Coliseum v sobotu 23. októbra proti Toronto Marlies. Zápas bude prvým zápasom medzi týmito dvoma klubmi od 8. februára 2020 a bude sa vysielať naživo na staniciach The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester, ako aj na AHLTV.