Obruče Savannah debutujú pre Detroit-Mercy Titans

Rodák zo Savannah, New York a absolvent Path Light Academy (Wolcott), Noah Waterman, je jedným z menej známych veľkých basketbalových potenciálnych hráčov, ktorí prídu z oblasti Finger Lakes.

V sezóne 2018/19 na strednej škole Waterman doviedol kresťanskú školu Finger Lakes (Seneca Falls) k rekordu 20-2 s priemerom 17,5 bodu a 8,8 doskokov na zápas na ceste k získaniu šampionátu Empire State Christian Athletic League (ESCAL).

V sobotu popoludní, deň po Vianociach, Noah Waterman konečne debutoval so svojím novým tímom.

Za Titans nastúpil v ich súboji proti miestnemu rivalovi Oaklandu a celkovo odohral v hre 23 minút, z toho 14 v prvom polčase a 9 v druhom polčase. Hra, ktorá Oakland nakoniec vyhral 77:75 , išlo do predĺženia. Waterman s dresom číslo 1 vo videu nižšie sa neobjavil v predĺžení.

Zápas by ukončil s 8 bodmi, 3 doskokmi, 1 asistenciou a 3 osobnými chybami. Z poľa vystrelil 3:8 a urobil 1 zo svojich 2 trojbodových pokusov.

Waterman má päť starších bratov, dve staršie sestry a mladšiu sestru. Jeho starší brat Ben hrá basketbal na Finger Lakes Community College.

Dnes (27.12.) o 16:00 hrá Detroit opäť s Oaklandom. Hra bude streamovaná na ESPN+ a rádiové vysielanie na WLQV 1500 AM & 92,7 FM sa dá streamovať cez aplikáciu TuneIn Radio. Zápas môžete sledovať naživo na ESPN.com tu .

AKTUALIZÁCIA – NEDEĽA o 19:08:

V nedeľu popoludní prehrali Detroit Mercy Titans s Oaklandom druhýkrát za sebou za toľko dní. Noah Waterman však mal napriek prehre únikovú hru. Vo svojej druhej hre ako Titan the Savannah získal rodák z NY 19 bodov pri 7 z 12 streľby. Premenil 3 zo 6 striel spoza trojbodového oblúka a stiahol tri doskoky a pridal 3 asistencie. Pri víťazstve Oakland Golden Grizzlies 83:80 strávil na ihrisku 28 minút.