Štátnici spaľujú siete, aby skrotili tigre

Basketbalový tím Hobart College strelil od podlahy sezónne maximum 55,8 % na ceste k víťazstvu v Liberty League 81:58 nad hosťujúcim Rochester Institute of Technology dnes popoludní. Statemeni hrali aj tvrdú tímovú obranu, čo obmedzilo Tigers na 38,2 % streľby.

Junior                                                            . Senior , najlepší strelec včerajšieho večera pri víťazstve nad Ithakou, pridal 11 bodov a senior zaznamenal 10 bodov.

Senior Matt Caggiano bol jediným hráčom RIT v dvojciferných číslach a skončil s 13 bodmi.

KĽÚČOVÉ ŠTATISTIKY

• Včera večer skončil Hobart sezónne maximum plus-15 na palubovkách. Dnes popoludní to štátnici prekonali, keď prekonali Tigers 39:22 (+17). 22 doskokov je najmenej, aké RIT mal v zápase v tejto sezóne.
  • Pre Hobarta to bola tímová práca na skle. Z 15 štátnikov, ktorí hrali v hre, 13 zaznamenalo aspoň jeden odraz, pričom Lucey zaznamenala 7 najlepších.

AKO SA TO STALO

• Už druhý zápas za sebou štátnici ani raz nezaostali. Healy strelil úvodný kôš zápasu a senior Kenny Wilburn z RIT o chvíľu neskôr vyrovnal. Bola to jediná remíza v súťaži.
  • Hobart kontroval ďalšími šiestimi bodmi a už sa neobzrel.
  • V polovici druhého polčasu sa štátnici tešili z dvojciferného náskoku.
  • Wilburn urobil prestávku blízko 8-minútovej známky prvého polčasu, čím znížil manko Tigers na deväť, ale Healy trafil plávajúci skokan na druhom konci podlahy, aby posunul Hobartovu výhodu späť na dvojciferné hodnoty.
  • Počas posledných piatich minút prvého polčasu strelili RIT iba jeden gól z hry a do šatne odchádzali za stavu 36:19.
  • Healy viedol všetkých strelcov s 10 bodmi do prestávky.
  • Počas štvorminútového rozpätia na začiatku druhého polčasu využil Hobart nájazd 13-2 na prelomenie hry. Healy si pripísal päť bodov zo štátnikov.

PRE ZÁZNAM

• Hobart získal svoje tretie víťazstvo v rade a celkovo sa zlepšil na 15-4, 8-4 v Liberty League.
  • RIT prehrala už tretí zápas po sebe, celkovo skĺzla na 9:9, v lige 5:6.

OBRÁZOK PLAYOFF

• Všetky tri najlepšie tímy v Liberty League vyhrali.
  • St. Lawrence zostáva na prvom mieste, dva zápasy pred Statemen a Rensselaer Polytechnic Institute, ktorí sú delení na druhom mieste.
  • Union a Bard sú delené na piatom mieste, dva zápasy za Hobartom a RPI.
  • Ithaca a RIT sú delené na šiestom mieste.
  • Prvých šesť tímov hrá v turnaji Liberty League Championship.

ABILNÍKOVÝ VÍKEND

• Hobart bude na budúci víkend opäť doma na pár zápasoch Liberty League, kde bude hosťovať Clarkson (2. februára) a St. Lawrence (3. februára).
  • Bude to tiež Hobart Basketball Alumni Weekend s hrou absolventov v sobotu ráno a stretnutiami absolventov po hrách.