SLADKOSTI: Syracuse postúpili na Sweet 16 s výhrou 75:72 nad Západnou Virgíniou (úplné spravodajstvo)

Posledné dve minúty strávili Syracuse Orange čakaním na vydýchnutie, kým v nedeľu v druhom kole turnaja NCAA udržali víťazstvo 75:72 nad West Virginia Mountaineers.

Syracuse viedli 70:59 ešte dve minúty do konca zápasu, no v posledných minútach bolo všetko natesno.

Mountaineers prekonali Syracuse 9-2 v priebehu nasledujúcej minúty a 20 sekúnd.

Emmitt Matthews vrátil útočný doskok a znížil náskok SU na 72:68 so zostávajúcimi 40 sekundami.

Syracuse mali problémy s naskočením lopty proti tlačiarni Západnej Virgínie na celom ihrisku. Orange využil svoj posledný timeout s 32 sekundami.

Buddy Boeheim vrátil vedenie Orangeu na 74:68 párom trestných hodov, do konca zostávalo 21 sekúnd.

Joe Girard však o pár sekúnd neskôr minul prednú časť jedného a jedného. Západná Virgínia skórovala so 4,3 sekundami na zníženie rozdielu na 74:72.

Syracuse opäť mali problém dostať sa k lopte. Quincymu Guerrierovi vyrazila lopta z nohy hráča Západnej Virgínie a dostala sa von z ihriska.

najlepšie spôsoby, ako užívať kratomový prášok

Potom Boeheim trafil ešte jeden trestný hod, pričom zostávalo 2,2 sekundy na vedenie 75:72.

Boeheim skončil s 25 bodmi. Urobil šesť trojok. Jeho výkon prišiel dva dni po získaní 30 bodov za víťazstvo SU v prvom kole nad štátom San Diego.

11-nasadený Orange teraz postupuje do Sweet 16, kde bude čeliť Houstonu alebo Rutgersovi.

ODKAZY ZHRNUTIA HRY:

NAJLEPŠIE HRY:

POLOVICA:

NÁHĽAD HRY:

dvojité videnie doktorovi krížovka

Orange chce v nedeľu postúpiť do Sweet Sixteen, keď sa v druhom kole 2021 mužského basketbalového turnaja NCAA stretne s treťou nasadenou Západnou Virgíniou. Tip off z Bankers Life Fieldhouse je naplánovaný na 17:15.

Jedenásty nasadený Orange si v piatok večer pripísal víťazstvo v prvom kole proti štátu San Diego za 30 bodmi za Buddym Boeheimom. Celkové skóre rodáka z Fayetteville v New Yorku bolo najviac v turnajovom zápase hráča Syracuse od roku 2010, keď Wes Johnson nazbieral 31 bodov za triumf v druhom kole proti Gonzage.

Vo svojom piatkovom súboji v prvom kole si Západná Virgínia pripísala víťazstvo 84:67 proti štátu Morehead so stratou 30 bodov za druhým hráčom Deuce McBride. Horolezci vstupujú do súťaže na 13. mieste v krajine s celkovým rekordom 19-9.

Syracuse má proti Západnej Virgínii skóre 34:16 v celej sérii a vyhralo posledných päť zápasov proti Mountaineers. Tímy boli bývalými kolegami z konferencie na BIG EAST v rokoch 1995-2012 a stretli sa dvakrát v Madison Square Garden na turnaji BIG EAST, pričom Orange získal víťazstvo v oboch súťažiach.

Zápas bude po druhýkrát v histórii turnaja NCAA, kde obaja zúčastnení tréneri budú mať každý 900 kariérnych víťazstiev. Prvý prípad prišiel v roku 2018, keď sa Jim Boeheim a Syracuse postavili proti vojvodovi Mika Krzyzewského v Sweet Sixteen.

Počas šiestich zápasov medzi Syrakúzami a Západnou Virgínou, v ktorých Boeheim a Huggins obsadili postrannú čiaru, majú Orange výhodu 5:1.