Syracuse si vypracovali obrovský náskok, doma prehrali s Pittsburghom 63:60 (úplné spravodajstvo)

Syracuse Orange premrhali 18-bodový náskok a v stredu v Carrier Dome utrpeli hroznú prehru 63:60 s Pittsburghom Panthers.

Syracuse nikdy nezaostali za Pittsburghom až do posledných 10 sekúnd stredajšieho zápasu v Carrier Dome.

Ale Panthers sa zhromaždili a v posledných minútach zápasu prekonali Syracuse 19:5 a dosiahli ohromujúce víťazstvo.

ODKAZY ZHRNUTIA HRY:

HLAVNÉ:

TLAČOVÁ KONFERENCIA JIM BOEHEIM'S POTGAME:

chlieb soľ víno darčekový kôš

POLOVICA:

NÁHĽAD HRY:

Syracuse je späť v akcii v stredu, keď o 16:30 hostí Pittsburgh. v Carrier Dome. Je to prvý zápas Orangeu od víťazstva v predĺžení nad Buffalom 19. decembra. Syracuse vstupuje do zápasu na sérii troch víťazných zápasov, čo zlepšilo svoj rekord v ACC na 6-1, 1-0.

Druhák Quincy Guerrier dosiahol kariérne maximum 27 bodov a viedol Syracuse pred Bulls. Hral 8 na 13 z poľa a 9 na 12 z čiary trestného hodu. Guerrier si pripísal aj 11 doskokov na svoje štvrté double-double v sezóne.

Guerrier je na druhom mieste v ACC v bodovaní s priemerom 18,0 bodu na zápas. Rodák z Montrealu v Quebecu je na druhom mieste v lige v percentách gólov z poľa (0,662) a doskokoch (10,0 rpg).

Ofenzíva Syracuse bola v tejto sezóne najproduktívnejšia zo všetkých tímov v ACC. Orange má v lige priemer 83,7 bodu na zápas. Okrem toho je „Cuse“ na druhom mieste v rozpätí víťazstva (15,9).

Pittsburgh (5-2, 1-1) bude mať tiež dlhú prestávku, keď sa dostane na súd v stredu. Panthers naposledy hrali 22. decembra proti Louisville. Cardinals porazili Pitta 64:54, čím prerušili päťzápasovú víťaznú sériu Panthers.

Justin Champagnie má v tejto sezóne v priemere double-double. Vedie tím v bodovaní (17,8 str.) a doskoku (12,3 str.). Toney Au’Diese (16,2 ppg.) a Xavier Johnson (14,4) majú tiež priemerné dvojciferné skóre. Johnson vedie tím a je na druhom mieste v ACC v asistenciách (5,1 ab.).

Jeff Capel je vo svojej tretej sezóne na čele programu Pittsburghu. Predtým absolvent Duke pôsobil ako hlavný tréner vo VCU a Oklahome.

musia nemocnice hlásiť uhryznutie psom

Syracuse vlastnia výhodu 73:45 v sérii, ktorá sa datuje od roku 1914. Orange vyhral posledných sedem stretnutí s Panthers, vrátane oboch zápasov základnej časti v sezóne 2019-20. Syracuse doma zdolali Pitta 69:61 za 17 bodmi od Mareka Dolezaja. The Cuse vyhral sériu víťazstvom 72:49 v Petersen Events Center. Elijah Hughes viedol trojčlennú skupinu Orange k dosiahnutiu dvojciferných bodov v bodovaní s 25 bodmi.