Volavky získajú pár víťazstiev, aby uzavreli domáci turnaj

Volejbalový tím William Smith College získal dve víťazstvá a uzavrel turnaj William Smith Tournament 2023 3:0. Volavky dnes popoludní zdolali Thiel College 3:0, po čom nasledovala výhra 3:2 v päťsetovom trileri nad SUNY Brockport dnes večer. William Smith sa v sezóne posúva na 5-1, zatiaľ čo Tomcats klesajú na 1-8 a Golden Eagles klesajú na 2-5.

Sophomore viedol Herons cez dve hry, zaznamenal 21 zabití, 12 servisných es, 10 výkopov a dva bloky. Sayre zaznamenal 10 es v podaní v päťsetovom zápase proti Brockportu, keď Herons zostavili 20 es v podaní ako tím, čím prekonali predchádzajúci programový rekord 19 proti SUNY Morrisville zo 17. septembra 2022.

Junior setter  nazbieral v dvoch zápasoch 52 asistencií, 16 kopaní, 12 zabití a sedem servisných es. Wamhoff bola ocenená ako najužitočnejšia hráčka turnaja Williama Smitha za jej úsilie v troch zápasoch.

Spolu s Wamhoffom boli do celoturnajového tímu menovaní aj Sayre a druháci. Jordan Thompson a Ashley Allen z Brockportu spolu s Carlie Reynolds z Thiela a Staeciou Silofau z Hartwicku doplnili výber celoturnajových tímov.

MOMENTY ZÁPASU:

1. zápas (Thiel):

• William Smith otvoril svoj prvý zápas presne tam, kde včera večer skončil. Volavky zasiahli .312 ako tím v porovnaní s Tomcats .080. Druhák viedol Williama Smitha v prvom sete so štyrmi (0,500) z 13 zabití volaviek. William Smith získal prvý set 25:12.
  • Volavky pokračovali vo svojej dynamike v sete 2, keď porazili Tomcats .269 až .034. Thiel zabojoval v druhom sete, pretože v sete bolo 12 nerozhodných výsledkov a šesť zmien vedenia. William Smith nabral na sile neskoro v sete po piatich zabitiach (0,333) z druhého ročníka . McCarthy a prvý ročník pridali po dvoch veľkých blokoch, aby získali 25-20.
  • William Smith vyprodukoval svoj najefektívnejší set v treťom, pričom ako tím zaznamenal percento zásahov 0,412. Sayre v poslednom sete získal päť zabití, ktoré vedú tím, aby Herons vyhrali tri set 25-16.

Štatistiky zápasu:

• McCarthy (0,412) a Sayre (0,172) viedli Herons s deviatimi zabitiami, kým Montagne pridal osem (0,278).
  • Wamhoff k víťazstvu pridal 27 asistencií, šesť kopov, štyri zabitia (0,400) a štyri servisné esá.
  • V prvom ročníku zaznamenali 13 výkopov na čele tímu, zatiaľ čo Montagne ich získal 10.
  • Umlauf viedol nad Volavkami troma blokmi v zápase, zatiaľ čo McCarthy štiepil dva.

2. zápas (SUNY Brockport):

• William Smith vyšiel silný v úvodnom sete, podával Golden Eagles často mimo systému. Sayre viedol Herons so štyrmi esami v podaní v prvom sete, keď William Smith udržal Brockporta na zápornom percente zásahov (-0,250). Wamhoff zaznamenal tri zabitia (1000), štyri asistencie a dve esá, zatiaľ čo Herons vyhrali set jeden 25-10.
  • Volavky si udržali tlak aj v druhom sete, pričom ofenzívnu konzistenciu zladili s tlakom v defenzíve. William Smith zaznamenal štyri zabitia v sete a viedol ho Sayre s dvoma a Montagne spolu s Umlaufom a prvým ročníkom po jednom. The Herons by skončili set 2 na vrchole 25-15.
  • Brockport odpovedal v treťom sete a dosiahol pôsobivých 0,550 ako tím v porovnaní s 0,105 Williama Smitha. Silné ofenzívne úsilie Golden Eagle v treťom sete pomohlo Brockportovi k víťazstvu 25:18 v sete.
  • Napriek piatim zabitiam z Montagne v sete štyri, Golden Eagles naďalej žiarili v systéme a ako tím dosiahli 0,429. Brockportov dominantný štvrtý set by skončil víťazstvom Golden Eagles 25:14, čím by si vynútil piaty set.
  • William Smith a Brockport si vymenili body v piatom sete po behu 2:0 v prospech Brockporta a otvorili set. McCarthy zaznamenal tri veľké zabitia v poslednom sete, keď Sayre pridal ďalšie dve esá v podaní, aby si zabezpečil víťazstvo. Volavky skončili na vrchole 15:10 a zvrátili päťsetovú prehru z minulej sezóny s Golden Eagles.

• Sayre opäť viedol Williama Smitha v zápase 2 s 12 zabitiami, pričom v zápase trafil 0,143. Montagne nasledoval tesne za ním s 11 zostrelmi a dosiahol 0,069.
  • Wamhoff zaznamenal 25 asistencií, pričom pridal osem zabití (.462), desať kopov a tri servisné esá.
  • Wamhoff viedol Herons s 10 kopmi, zatiaľ čo Montagne a McCarthy obaja chipovali po deviatich.
  • Umlauf zaznamenal štyri bloky vedúcej tímu, zatiaľ čo Sayre pridal dva.

KÚTIK PRE TRÉNEROV:

„Tento víkend sme ukázali veľa odvahy a som na tento tím veľmi hrdý,“ povedal hlavný tréner. 'Brockport je naozaj dobrý tím, takže to, že sme ich zdržali v piatom kole, ukázalo vážne odhodlanie.' Som veľmi hrdý na túto skupinu, že sa tento týždeň zlepšila v praxi a ukázali sa aj naše výsledky.'

NASLEDUJÚCI:

William Smith bude späť v akcii v utorok 12. septembra, keď privíta Alfred University na Bristol Gymnasium na nekonferenčný zápas uprostred týždňa. Prvé podanie medzi Volavkami a Sasmi je naplánované na 19:00.