#1 Statesmen krotí Wildcats 5-2

Najvyššie hodnotený hokejový tím Hobart strelil tri góly v tretej tretine, keď dnes večer porazil Johnson & Wales 5:2 v súťaži New England Hockey Conference v New England Sports Village. Po víťazstve majú štátnici v tejto sezóne celkovo 19-2-1 so známkou 13-1-1 v hre NEHC.

Útočníci z druhého ročníka  (2 g, 1a) a  (1 g, 2a) viedli pred Hobartom, pričom každý zaznamenal tri body. Traja ďalší štátnici mali viacbodové hry. Druhý ročník odohral celých 60 minút v bránke a dosiahol 14 zákrokov.

Za Wildcats skórovali Hayden Haldane a Brad Cook (5-15-2, 2-12-1). Jaxon Friedman ukončil hru s 36 zákrokmi.

KĽÚČOVÉ ŠTATISTIKY

• Hobart ukončil zápas s prevahou 41:16 v strelách na bránu.
  • Ani jeden tím neskóroval v presilovej hre. Statemeni boli 0:2 a Johnson & Wales 0:3 s mužskou výhodou.
  • Súperi sú v tejto sezóne v presilovej hre proti Hobartu 1:69.

STREAKING

najlepší nápoj na absolvovanie testu na drogy
  • Dnešné večerné víťazstvo predĺžilo Hobartovu sériu bez prehry na 16 zápasov. Hobart má od prehry s Babsonom bilanciu 15-0-1.
  • Statemeni vyhrali päť zápasov v rade.

SÚHRN BODOVANIA

• Hobart otvoril skóre v čase 8:47 prvej tretiny. Hartman inkasoval odrazenú loptu a uvoľnený puk prehodil za brankára. Pri jeho 14. góle v sezóne asistoval Belov a starší.
  • O desať minút neskôr strelil svoj prvý gól v sezóne. Vypichol uvoľnený puk popri Friedmanovi. a zaznamenal asistenciu pri góle. Iasenza bol 24. rozdielnym štátnikom, ktorý zaznamenal gól v tejto sezóne.
  • Wildcats prerušili ponuku na Haldaneov druhý gól v sezóne. Vynútil si obrat a prestrelil Goyera.
  • Belov poslal hru z dosahu dvoma gólmi v prvých troch minútach záverečnej časti. Jeho 13. gól v sezóne padol po 30 sekundách a asistovali pri ňom Hartman a Buzoverya.
  • O dve minúty neskôr inkasoval svoj 14. gól v ročníku. Hartman a boli pripísané asistencie.
  • Prvý rok zabezpečil Hobartovi štvorgólový náskok v čase 4:29 tretej tretiny. Brankárovi vyrazil strelu zo štrbiny. Pri jeho druhom góle v sezóne asistovali Crane a Iasenza.
  • Cook zaokrúhlil skóre. Jeho druhým gólom v sezóne bol gól bez asistencie krátkou rukou.

NASLEDUJÚCI

Hobart bude späť v akcii zajtra, 3. februára, keď zamieri do UMass Boston na svoj posledný road game základnej časti. Začiatok súťaže NEHC je naplánovaný na 16:00.