Hetrik Bena Berarda zdvihol Cornella nad Dartmouth, 5:4

Jedným z pilierov mužského hokejového programu Cornell je nezištnosť. Obetovanie individuálnych úspechov pre dobro tímu je jedným z najväčších dôvodov, prečo je tím historicky taký dobrý. Ale v sobotu večer to bol čestný čin, ktorý takmer stál Big Red, kým juniorský útočník Ben Berard strelil rozhodujúci gól o víťazstve 5:4 v Dartmouthe s 6,2 sekundami zostávajúcimi v Thompson Arene.

Box skóre

Zostávajúce 2 minúty, 2 sekundy a Cornell viedol o jednu, naplno sa prejavila nesebeckosť tímu charakteristická pre značku. Berard sa v neutrálnej zóne obišiel okolo obrancu a nakorčuľoval k sieti, ktorú uvoľnil brankár v prospech ďalšieho útočníka. Vchádzal do útočného pásma s dvomi spoluhráčmi, ktorí ho nasledovali smerom k prázdnej bránke, čo by bola jednoduchá konverzia na zavŕšenie hetriku a iste prepichnutie víťazstva Big Red.

Ibaže on nie.

Keď sa Berard dostal do ľavého kruhu vhadzovania, pozrel hore a zistil, že jedným z jeho sprievodov bol čerstvý útočník Kyler Kovich. Berard spomalil svoju dynamiku, aby ho nechal dobehnúť Kovich, potom – ako keby ho šikovne bránila vlastná šľachta – posunul prihrávku cez štrbinu pre Kovicha a strelil svoj prvý vysokoškolský gól.

Nechcel som byť tým chlapom, ktorý bude s pukom prihrávať puk na prázdnu bránku a neprehrávať ho, ale víťazstvo v zápase je samozrejme dôležitejšie ako vyzerať (sebecky), povedal Berard.

Päť zo šiestich korčuliarov Dartmouthu hru v podstate vzdalo – ale ten, ktorý to neurobil, Matt Hubbarde, chytil Kovicha práve včas, aby predviedol kontrolu hokejky, ktorá zmenila trojčlenný únik na prázdnu bránu na jeden z najbláznivejších. dokončí vysokoškolský hokejový svet, aký kedy uvidí.

Nikdy som nič také nezažil. Ever, povedal Mike Schafer '86, teraz vo svojej 26. sezóne ako hlavný tréner mužského hokeja Jay R. Bloom '77. Úplne chápem, že sa Benny snaží dostať to k dieťaťu za jeho prvý univerzitný gól, ale...

Ale takmer to stálo Cornella hru. Šok z gaffe zapálil arénu, keď Dartmouth prešiel do útoku, ale Berard raz proti inkasoval puk smerom k hornej časti vlastného pásma. V snahe napraviť chybu točil zúfalou strelou zo 150 stôp smerom k prázdnej klietke. Išlo to široko, čím sa vhadzovanie vrátilo späť do zóny Big Red. O sedemnásť sekúnd neskôr druhý gól Jeffa Losurda v noci vyrovnal na 4.

Bol som trochu v šoku, že som to práve urobil. Nebol som si istý, čo si myslím, povedal Berard. Potom skórovali, aby to vyrovnali, a ja som sa z pocitu naozaj veľkého idiota stal najväčším idiotom na svete, čo nás len stálo víťazstvo v regulácii.

Po ďalších dvoch zmenách sa črtalo predĺženie s časom 33,6 sekundy a vhadzovaním v zóne Dartmouth. Linka centrovaná starším Maxom Andreevom mala prísť, ale Schafer sa rozhodol pre mierne počuteľné – poslal Berarda späť na ľad, aby hral na krídle s Andreevom.

Ben odpovedal na každú výzvu. Čím viac je vyzývaný, tým viac hrá, povedal Schafer. Je to jeden z našich najlepších hráčov. Nechcel to urobiť a pravdepodobne sa poučil. V budúcnosti to jednoducho pochová. ... Som vďačný, že som ho vrátil späť na ľad, pretože to bol skvelý (finiš).

Big Green vyhral remízu a zapracoval puk až do zóny Big Red, pričom strelou z vnútra ľavého bodu založil Tyler Borsch. Juniorský útočník Matt Stienburg sa vyšmykol zo štrbiny, aby zablokoval strelu, potom vypichol uvoľnený puk okolo Borschovho výpadu zo steny a do cesty Berardovi. Keď Berard vyrazil po pravom krídle, Stienburg prešiel stredom a vytvoril nápor dvoch na jedného.

Pri hre dvoch proti jednému musíte vziať to, čo (obranca) dáva. Nemôžete vopred určiť, čo budete robiť, povedal Berard. Ale mal som pocit, že prihrávka nebola 100% vec.

Urobil teda to, čo už dvakrát predtým v noci – prestrelil brankárovu rukavicu. Zavŕšil tak jeho druhý vysokoškolský hetrik, pričom prvý prišiel v konečnom zápase poslednej sezóny tímu 29. februára 2020.

V nespočetných ohľadoch to bol nevyspytateľný spôsob, ako ukončiť hru, ktorá mala prvé predpoklady na skutočne svetské cestné výkony. Cornell prestrieľal Dartmouth 17:2 v prvej tretine a dostal sa do jednogólového vedenia po prvom góle juniorského útočníka Jacka Malona v sezóne. Bol to nepochybne najlepší štart Big Red do zápasu v tejto sezóne.

Hovorili sme o tom, že (ne)máme pomalý štart. Hrali sme s rozvahou a posúvali sme si puk, povedal Schafer. Pred začiatkom druhej tretiny sme sa rozprávali o tom, ‚vydržíte jednoduché hry, alebo začnete hľadať niečo iné?‘ Začali sme hľadať niečo iné.

Väčšina tejto dominancie Big Red v prvej prišla rovnomerne; rovnaký spôsob úspechu nepokračoval ani cez penaltovú druhú tretinu. Pred ktorýmkoľvek z jeho troch gólov, ktoré sa počítali, dostal Berard gól z presilovej hry, ktorý neplatil hneď v strede poľa, keď video prerušilo hovor na ľade kvôli zásahu brankára. Len o 85 sekúnd neskôr prvý gól Losurda vyrovnal.

Hoci Berard obnovil Cornellov jednogólový náskok smerujúci do tretej tretiny zásahom, ktorý vytvoril šikovnou malou prihrávkou od staršieho útočníka Brendana Locka do slotu, Dartmouthu trvalo len 29 sekúnd, kým v úvode tretej tretiny opäť vyrovnal skóre.

Predbežná šikovnosť staršieho útočníka Kylea Bettsa a čerstvého útočníka Ondreja Pseničku prispela k prvému kolektívnemu gólu druhého ročníka Kylea Penneyho o osem minút neskôr, druhý gól Berarda priniesol Big Red prvý dvojgólový náskok 7:36.

Senior Nate McDonald pri svojom druhom vysokoškolskom štarte predviedol 13 zákrokov, aby získal víťazstvo. The Big Red vyhrali v noci krikľavých 69,1 % vhadzovaní, pričom všetci štyria centri vyhrali aspoň 10 remíz.

Som rád, že sme našli spôsob, povedal Schafer. Bola to ťažká strata minulú noc (na Harvarde). Vrátiť sa sem dnes večer a dokončiť prácu bolo naozaj dobré.