Hobartský lakrosový brankár Kevin Holtby získava dve týždenné ocenenia

Brankár Hobart College Kevin Holtby si v sobotu vyslúžil pár ocenení za svoju hviezdnu hru na vtedajšom 19. mieste Bryanta. Druhý ročník bol vyhlásený za defenzívneho hráča týždňa v severovýchodnej konferencii a získal miesto v národnom tíme týždňa USILA. Toto je druhýkrát v tejto sezóne, keď sa stal defenzívnym hráčom týždňa NEC.

Holtby dosiahol rekordných 23 zákrokov v kariére a doviedol Statesmen k víťazstvu 11:10 nad Bulldogs. Za prvé tri štvrtiny zaznamenal 13 zákrokov a v štvrtej štvrtine zvýšil svoju hru s tlakom, keď odvrátil 10 z 11 striel, ktoré Bryant vyslal na bránu. Holtby predviedol dva zákroky v poslednej minúte, keď Hobart zabil pár penalt.

Je to najviac zákrokov v zápase od Statesmana od 23. marca 2010, kedy mal Max Silberlicht ’10 23 zastávok proti Syracuse. V ére Hobartovej divízie I iba štyrikrát zaznamenal brankár Hobartu viac ako 23 zákrokov v zápase.

Holtby nastúpil do všetkých štyroch zápasov za Hobart v tejto sezóne, pričom zaznamenal bilanciu 3-1 s 0,604 percentom úspešnosti a 10,50 gólmi oproti priemeru. Je druhý v krajine v počte ušetrených prostriedkov na zápas (16,0) a siedmy v percentách úspešnosti.

Hobart (3-1, 3-1) je momentálne na treťom mieste s Bryantom v tabuľke NEC. Statemeni sú v hre za lídrom konferencie, Saint Joseph's (4-3, 4-0). Hobart bude hostiť Hawks o 13:00. v sobotu 10. apríla. Zápas bude vysielaný na webe HWS All-Access a vysielaný WEOS-FM (89,5/90,3).

Statemeni a Hawks sa stretli 10-krát, pričom každá strana vyhrala päťkrát. Polovicu z 10 súbojov rozhodol jediný gól, vrátane každého z posledných troch.