Mužský hokej RIT padol v Mercyhurste 6:2

Útočníci z druhého ročníka RIT Elijah Gonsalves (Scarborough, Ontario) a Caleb Moretz (Fairbanks, Aljaška) strelili gól v prvej tretine, no v sobotu si za víťazstvo 6:2 odskočil domáci Mercyhurst.

AKO SA TO STALO

RIT sa dostal na palubovku s časom 8:31. Starší útočník Jake Hamacher (Corona, Kalifornia) nakŕmil Gonsalvesa v ľavom kruhu vhadzovania gólom a otvoril tak skóre.

Mercyhurst vyrovnal zápas po pokuse staršieho brankára Tigera Logana Dracketta (Calgary, Alberta) spoza siete RIT, ktorý vyskočil zo skla do štrbiny Tiger, čím ho poľahky zakončil juniorský center Geoff Kitt s časom 6:43 na hodinách.

RIT sa opäť ujala vedenia s časom 3:11 v čase, keď Mercyhurstovi odpískali päťminútové veľké maskovanie tváre. Moretz zakončil odrazenú loptu do štrbiny po strele Hamachera, aby premenil pokus o presilovú hru.

Mercyhurst sa opäť dostal do vedenia dvoma gólmi v druhej tretine. Útočník druhého ročníka Jonathan Bendorf naklonil puk za Dracketta niekoľko sekúnd po tom, čo sa presilová hra RIT skončila 7:30 na hodinách, kým čerstvý útočník Noah Kane našiel v sieti 19 sekúnd na vedenie 3:2.

Mercyhurst pridal tri góly v tretej tretine a dostal hru mimo dosahu.