Syracuse Women’s Lacrosse valcuje Maryland na ceste

Napriek neskorej zmene, ktorá prinútila č. 4 Syracuse (6-1) vydať sa na cestu do súťaže, ‚Cuse porazil č. 9 Maryland (1-3) suverénnym víťazstvom 10-5. Je to prvýkrát, čo Orange vyhral v College Parku od roku 2012 a len druhýkrát vyhral nad Terps v 26 stretnutiach. Obrana Syracuse udržala Terrapins na najnižšom skórovanom zápase od marca 2007.

Energia tímov, ktorá prichádzala, bola vynikajúca a táto energia sa preniesla do celej 60-minútovej hry, čo nám dalo výsledok, o ktorý sme sa snažili, povedal asistent trénera Sydney Pirreca Ako trénerský tím sme nadmieru hrdí na tento tím a jeho snahu vzhľadom na okolnosti. .

Syracuse (6-1) strelili prvé štyri góly zápasu. Druhák Meaghan Tyrrell strelil prvý gól dňa za stavu 27:24 s asistenciou staršej Emily Hawryschuk. Hawryschuk strelila dva zo svojich piatich celkových gólov v prvom polčase a druháčka Sierra Cockerille strelila jeden a zabezpečila vedenie Orange po polčase 4:0. Starší brankár Asa Goldstock mal päť pôsobivých zákrokov a obrana Orangeu bola zablokovaná, aby udržala Terps na nule. Goldstocková prvá akcia dňa bola jej 500. kariérou pre SU.

Maryland a SU si vymenili góly a začali druhý polčas predtým, ako Terrapins viedli 3:0, aby v rámci jedného stiahli na 5:4. Hawryschuk vytrhol bránku z voľnej pozície a ukončil tak Terrapinovu jazdu. Maryland potom skóroval z vlastného gólu z voľnej pozície a stiahol v rámci jedného na 6-5.