Yale prežije Cornell Ivy v lakrosovom semifinále

Brankár Cornella, Chayse Ierlan, dosiahol kariérne maximum so 17 zákrokmi a juniorský útočník Jeff Teat zaznamenal päť gólov, čím sa vyrovnal Stevovi Mockovi '13 najviac v histórii hráčom Big Red na turnaji Ivy League, ale nestačilo to. Mužský lakrosový tím č. 2 Yale ovládol strednú časť druhého semifinále a dnes večer si pripísal víťazstvo 15:10 na štadióne Wien v New Yorku.

Teat strelil prvé tri góly Big Red v súťaži, pričom jeho prvý v deň prišiel tesne po štyroch minútach hry a znížil skoré vedenie Yale na 2:1. Tento prvý gól bol ďalším míľnikom v už tak pôsobivej kariére, pretože bol 100. v jeho kariére, vďaka čomu sa stal len siedmym hráčom v histórii Ivy League a tretím v Cornell, ktorý zaznamenal 100 gólov a 100 asistencií v kariére. Je len 11. hráčom v histórii Big Red, ktorý dosiahol 100 gólov v kariére, a iba štvrtým, ktorému sa to podarilo v juniorke. Gól mu tiež umožnil pripojiť sa k Mikeovi Frenchovi ako jediným dvom hráčom v histórii Cornell, ktorí strelili 30 gólov a 30 asistencií v sezóne trikrát počas svojej kariéry.

Big Red zostali v dostrele na začiatku zápasu, keď Teat skompletizoval skorý hetrik a za stavu 10:22 druhej štvrtiny dosiahol zápas na 5:3, ale po sebe idúce góly Matta Brandaua otvorili Bulldog na 7:1. nájazd, ktorý zakončil gólom Teat.

Čítaj viac: CornellBigRed.com