Amerks otvára road trip víťazstvom 7-3 nad Marlies

Rochester Americans (2-1-0-0) strelili štyri góly v prvej tretine a videli, ako päť rôznych útočníkov Amerks zaznamenalo viacbodové úsilie, vrátane trojbodového zásahu Michaela Merscha (1+2) a Marka Jankowského (0+ 3), keď tím začal svoju štvorzápasovú kanadskú cestu presvedčivým víťazstvom 7:3 nad Toronto Marlies v sobotu popoludní v Coca-Cola Coliseum. Víťazstvo bolo pre Amerks druhé v počte zápasov a Rochester prvýkrát čelil kanadskému tímu od sezóny 2019-20.

video sa neprehrá v chrome

Víťazstvo, prvé pre Rochester v Kanade od 24. marca 2019, zlepšilo klub na rekord 10-3-1-0 v posledných 14 stretnutiach proti Marlies, ktorý zahŕňa takmer dokonalú známku 5-1-0-0 v 2018-19. Za posledných 29 zápasov v sérii s Torontom strelili Amerks dva alebo viac gólov v 23 zápasoch, čo zahŕňa 10 zápasov, v ktorých dosiahli päť alebo viac výsledkov.

Okrem viacbodového výjazdu Merscha a Jankowského pokračoval Jack Quinn vo svojom horúcom štarte roka, keď v úvodnej tretine skóroval dvakrát, vrátane konečného víťaza zápasu. Nováčik otvoril sezónu aspoň jedným gólom v každom zo svojich prvých troch zápasov, pričom už zdvojnásobil svoj súčet oproti minulej sezóne. Po spojení piatich bodov (3+2) v dvoch zápasoch uzatvára víkend a vedie všetkých nováčikov AHL v góloch (4) a bodoch (6).

Linus Weissbach strelil prvé dva góly svojej profesionálnej kariéry a JJ Peterka (0+2) pridal na druhý večer dvojicu pomocníkov. Aj on skončil víkend s piatimi bodmi (1+4) a teraz je o jeden bod späť za Quinnom, keďže Amerks majú momentálne dvoch najlepších bodujúcich nováčikov ligy.

Ryan MacInnis a Brendan Warren doplnili skóre v noci svojimi prvými gólmi v sezóne. Obranca Jimmy Schuldt získal svoj prvý bod ako Amerk na Quinnovom značke v prvej tretine, zatiaľ čo Matej Pekar a Brandon Davidson si počas súťaže pripísali aj asistenciu.

Brankár Aaron Dell debutoval v Amerku a získal svoje prvé víťazstvo v sezóne, keď zastavil 27 z 30 striel, ktorým čelil.

Útočník Toronta Brett Seney zaznamenal dva góly druhýkrát v troch zápasoch tejto sezóny, zatiaľ čo Kirill Semjonov strelil svoj prvý gól v AHL v kariére. Brankár nováčika Erik Källgren (1-2-0) odohral svoj tretí štart v drese Marlies, ale po štyroch góloch za 13 minút v prvej tretine ho nahradil Andrew D'Agostini (0-0-0). D'Agostini debutoval v sezóne v úľavách, keď predviedol 18 zákrokov.

V prvej tretine sa oba kluby spojili na šesť gólov, pričom tri prišli v úvodných 5:28, kým si Amerks do prestávky zobrali výhodu 4:1.

Quinn sa dostal do vedenia Rochesteru skoro, keď skóroval len 83 sekúnd, keď si nabehol na svoj vlastný odraz po tom, čo Peterka nacentroval prihrávku do bránkoviska. Po treťom Quinnovom súčte v kampani Warren zachytil pokus Kallgrena o vyčistenie predtým, ako v čase 3:30 strelil puk do siete pre svoj prvý gól v sezóne.

Toronto znížilo manko 2-0, keď Seney pridal svoj prvý zápas v noci, keď zostávalo 14:28, ale MacInnis a Quinn kontrovali a posunuli vedenie Amerks na 4-1.

Marlies spravili skóre zápasom o jeden gól, pretože Seney a Semjonov strelili góly v druhej polovici prvej a strednej tretiny, ale Weissbach obnovil vedenie Rochesteru, keď zastrešil svoje prvé profesionálne zhodnotenie v čase 18:19. druhá strofa.

Na značke Jankowski zaviezol puk do pásma Marlies, a keď spadol na ľad, Weissbach ho nabral a vybral si z pravého horného rohu siete svoj prvý profesionálny gól.

Rochester nepoľavil počas posledného obdobia regulácie napriek tomu, že mal výhodu 5:3, keď Mersch a Weissbach zaokrúhlili skóre a v prvom zápase odštartovali kanadský švih na štyri zápasy.

čo sa týka kontroly 2000 stimulov

NAJLEPŠIE HRY:

Amerks pokračujú v roadtripe v stredu 27. októbra proti Belleville Senators v CAA Arene. O 19:00 hod. matchup bude prvým zápasom medzi týmito dvoma klubmi, odkedy Rochester dokončil dvojzápas 6. marca a 7. marca 2020. Celá akcia sa bude vysielať naživo na The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester, ako aj na AHLTV.