Cornell sa vracia, aby porazil Lehigha

Cornellský mužský lakrosový tím č. 4 strelil posledných sedem gólov zápasu, aby dnes popoludní na Schoellkopf Field zavŕšil pôsobivý comeback proti Lehigh. Big Red prekonali pomalý začiatok, pri ktorom domáci tím prehrával 5:0 o niečo viac ako sedem minút v zápase a porazil Mountain Hawks 14:9. Víťazstvo – Cornellovo siedme v rade vs. Lehigh a piate za sebou na Schoellkopf Field – zlepšilo Big Red na 2:0 v tomto ročníku.

V druhom zápase po sebe bola útočná jednotka Big Red dominantná a popoludní tvorila 16 z 21 Cornellových bodov. Jeff Teat a Clarke Petterson skončili so štyrmi gólmi. Teat pridal aj dve asistencie, aby sa dostal do nerozhodného výsledku s Mikeom Frenchom o štvrté miesto v histórii Cornell so 105 asistenciami, zatiaľ čo Petterson si pripísal jednu asistenciu. John Piatelli zaznamenal tri góly a dve asistencie.

Po neistom začiatku sa obrana Big Red usadila a juniorský brankár Caelahn Bullen dosiahol kariérne maximum so 14 zákrokmi, vrátane siedmich v tretej štvrtine, aby sa zlepšil na 7:0 v kariére. Pred ním spôsobila obrana Cornellu 12 z 19 obratov Lehigha, pričom Brandon Salvatore mal na svedomí štyri chyby Mountain Hawk. Obrana bola len časťou dňa pre Salvatoreho, ktorý bol kritický pri vhadzovaní Big Red, keď získal sedem veľkých lôpt a vyhral 4 z 12 reštartov.

CornellBigRed.com: Čítaj viac