Crunch top Phantoms v predĺžení, 3-2

Jimmy Huntington strelil víťaza zápasu zo vzduchu v nadstavenom čase, keď zdvihol Syracuse Crunch nad Lehigh Valley Phantoms, 3-2, dnes večer v PPL Center.

The Crunch nazbierali v posledných troch zápasoch počas štyroch nocí 6 zo 6 bodov a teraz sú v sezóne 4-2-1-0.

Brankár Amir Miftakhov zastavil 24 striel z 26 na víťazstvo. Felix Sandstrom otočil 28 z 31 medzi potrubia pre Phantoms. Syracuse išli v presilovej hre 1-na-4 a pokračovali vo výbornom zabíjaní penalt, čím sa obmedzili 2-z-2 mužských výhod Lehigh Valley.

Phantoms otvorili skóre zápasu na 2:33, keď Gerry Mayhew nakoniec dokázal dostať puk cez bránkovú čiaru počas skrumáže v bránkovisku.

Do konca úvodného framu zostávalo 24 sekúnd a Crunch v presilovej hre vyrovnal. Simon Ryfors previezol puk do pásma a vyrezal štrbinu skôr, ako ho vypichol z hokejky. Puk smeroval priamo k Charlesovi Hudonovi, ktorý ho poslal na svoju tretinu sezóny.

Lehigh Valley sa vrátil na vrchol 5:09 do druhej strofy. Morgan Frost prešiel cez modrú čiaru a skóroval zápästím z hornej časti ľavého kruhu.

Syracuse po druhýkrát vyrovnali v čase 4:30 tretej tretiny. Ľavá strela Seana Daya sa odrazila od Hudona a spadla do otvoru. Gabe Dumont bol pri tom, aby schmatol uvoľnený puk, otočil a zastrešil strelenú hornú policu.

Tímy zostali nerozhodné po regulácii a išlo sa do predĺženia. Len 1:01 do extra frame, Ryan Jones vystrelil strelu z pravého kruhu, ktorá bola zastavená, ale odrazená lopta vyskočila, aby ju Huntington doklepol zo vzduchu.

The Crunch sú späť v akcii v piatok, keď budú hostiť Utica Comets.