RIT porazil AIC po predĺžení, 3-2

Nový hráč RIT Carter Wilkie tipoval domáci víťazný gól v predĺžení a pridal asistenciu, aby doviedol Tigers k víťazstvu 3:2 na ihrisku AIC v nedeľu v akcii Atlantic Hockey.

AKO SA TO STALO

RIT otvoril skóre 7:35 v prvej tretine. Obranca z druhého ročníka Dimitri Mikrogiannakis sa ponáhľal, aby udržal pokus o odpratanie v zóne AIC a odrazil prihrávku z pravého krídla na staršieho útočníka Jakea Joffeho do pravého rohu. Joffe nahral prihrávkou na druhého útočníka Codyho Laskoského v štrbine na jedenraz na pravej žrdi.

AIC využil neúspešný Tiger na vyrovnanie skóre 6:44 na hodinách.

Yellowjackets sa ujali vedenia 2:1 1:59 v druhej tretine po tom, čo Elijiah Barriga zdvihol puk na čepeľ hokejky za sieť Tiger a zastrčil ho do bránky cez pravé rameno juniorského brankára Kolbyho Matthewsa.

RIT skóroval po čudnom nájazde po ľavom krídle a do konca druhej tretiny zostávalo 12:33. Čerstvý útočník Grady Hobbs prebral krátku prihrávku od juniorského útočníka Andrewa Rinaldiho a skóroval strelou z ľavého kruhu vhadzovania.

Tímy odohrali bezgólovú tretiu tretinu, no AIC bolo odpískané, že má na ľade príliš veľa mužov 42,6 do konca regulácie. RIT začala predĺženie presilovou hrou 4 na 3, v ktorej starší útočník Jake Hamacher poslal puk k hlavnému obrancovi Danovi Willettovi. Willett posunul puk juniorskému útočníkovi Calebovi Moretzovi po jeho ľavici a nakorčuľoval spätný signál do štrbiny, aby vystrelil zápästím na bránu. Wilkie znovu nasmeroval puk medzi ľavú žrď, čím sa rozhodol stav 3:43 na hodinách.

POZNÁMKY K HRE

Matthews zastavil 28 z 30 striel, ktorým čelil, aby sa v tejto sezóne zlepšil na 5-1-2.

RIT zabil všetkých päť presilových hier AIC, ktorým čelil.

Hobbes a Laskosky zaznamenali góly aj v sobotňajšom neúspechu 7:3 na ihrisku AIC

Hlavný tréner RIT Wayne Wilson získal svoje 399. víťazstvo v kariére na lavičke Tiger, vrátane 283 za posledných 17 sezón na úrovni divízie I. Počas prvých šiestich rokov trénovania RIT na úrovni divízie III dosiahol celkovo 166 víťazstiev.

ČO BUDE ĎALEJ

RIT odohrá dva zápasy Atlantic Hockey na Canisius budúci piatok a sobotu (12.-13. novembra). Vhadzovanie je na programe o 18:05. a 16:05 hod.