Amerky pripadajú na Monsters v OT, 6.-5

Rochester Americans sa vzdal vedenia z konca tretej tretiny a podľahol Clevelandu Monsters 6:5 po predĺžení v piatok večer v Blue Cross Arene. Prehrou Amerks klesli na 7-4-1-0 v sezóne.

Rochester viedol 5:4, do konca zápasu zostávalo niečo vyše minúty, keď Cleveland vyrovnal zápas a poslal ho do predĺženia. Minútu a pol po predĺžení strelili Monsters víťazný gól a skompletizovali víťazstvo zozadu.

Filip Cederqvist strelil svoj prvý gól v American League Hockey a neskôr pridal ďalší a viedol ofenzívu Amerks. Aleksandr Kisakov tiež vsietil svoj prvý gól v AHL, zatiaľ čo Chase Priskie a Mitch Eliot našli zadnú časť siete. Isak Rosen nazbieral pár asistencií.

Rochester sa zaoberá niektorými problémami v sieti. Ukko-Pekka Luukkonen bol poškriabaný tesne pred zápasom s príznakmi podobnými chrípke. Takže, Michael Houser odštartoval a odvrátil 24 z 27 striel pred odchodom z hry na začiatku tretej tretiny s príznakmi podobnými chrípke. Beck Warm, ktorý bol odvolaný z Cincinnati Cyclones, odohral zvyšok zápasu a zastavil päť z ôsmich striel.

Amerks išli 2 na 3 na presilovú hru a 2 na 4 na pokutové kopy.

Rochester zamieri do Belleville, aby sa v sobotu stretol so Senators. Zhadzovanie puku je naplánované na 19:00.