NÁVRAT DO TROJE: Dievčatá z Midlakes prekonali East Aurora v OT a postúpili do druhého finále NYS za sebou

Takmer jeden rok od prehry univerzitného basketbalu dievčat Midlakes so Susquehanna Valley v semifinále NYSPHSAA triedy B boli Lady Screaming Eagles len jedno víťazstvo vzdialené od návratu do štátnej štvorky. Práve šampión sekcie VI triedy B East Aurora im stál v ceste, keď sa oba tímy v sobotu večer postavili na kurt v štáte Buffalo na zápas Far West Regional, ktorý sa naživo vysielal na LivingMax( ).

Midlakes priniesol rekord 21-3, druhé po sebe idúce sekčné majstrovstvá a seniorskú súpisku do súťaže s 21-3 East Aurora, ktorú viedla vedúca strelkyňa Sarah Tully.

Dievčatá trénera Natea Richa vyšli z brán a zaostali 12:2 skôr, keď sa Blue Devils zdalo byť pohodlné s rýchlym tempom end-to-end akcie, ktorá zvyčajne vyhovuje Eagles. Midlakes by sa snažil získať iba 19 bodov za prvý polčas a do polčasovej prestávky by zaostával 30:19.

Najlepšia strelkyňa Midlakes Alaina Forbesová sa v prvom polčase trápila z poľa a skončila len so 6 bodmi, všetky v druhej štvrtine. Druhá vedúca strelkyňa tímu, druháčka Cara Walkerová, sa tiež snažila nájsť značku a v prvom polčase zostala bez gólu. Našťastie pre trénera Richa, senior Macy Kisner bol schopný poskytnúť skorý útok, ktorý ukončil druhú štvrtinu s 8 bodmi. Sarah Tully viedla všetkých strelcov v prvom polčase a skončila s 10 bodmi.

Midlakes by vrátil úder v druhom polčase a znížil manko na 5 na konci 3. štvrťroka za silnejšou hrou Macy Kisnerovej a kolegu zo seniorského Sydney Passalacqua.

Nakoniec, v poslednej tretine zachytila ​​Alaina Forbesová svoj krok a strelila 10 bodov v posledných 8 minútach regulácie, keď Midlakes držala East Aurora len na 16 bodoch v druhom polčase. Cara Walker premenila hru o tri body so zostávajúcim stavom 1:20 a Midlakes si nakoniec vynútil predĺženie, keďže štvrtá štvrtina sa skončila nerozhodne na 46:46.

Predĺženie bolo celé Midlakes, pretože Sydney Passalaqua premenil ležku na bloku za asistencie Cary Walkerovej a potom premenil ďalšiu Walkerovu prihrávku na ďalšie 2 body tým, že zakopal 12-metrového skokana základnej čiary. Macy Kisner by šla 3-4 z čiary trestného hodu a Screaming Eagles by zaznamenali tvrdo vybojované víťazstvo 57-51 a získali by spiatočnú cestu na budúci víkend na NYSPHSAA Final Four.